Facebook Google+ Twitter

Świat biznesu w roku 2018, czyli Atos prezentuje Ascent Journey

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-03-06 11:03

Firma Atos opowiedział swojej wizji przyszłości w opracowaniu Ascent Journey 2018 – Trzecia Rewolucja Cyfrowa: Zwinność i Zmienność, przewidując zmiany technologiczne, które ukształtują biznes do 2018 roku.

Ta wyjątkowa analiza jest wynikiem obszernych badań przeprowadzonych przez 100 najlepszych technologów biznesu ze Społeczności Naukowej Atos. Raport udowadnia, że tempo zmian wciąż przyspiesza. Cykl życia danych jest obecnie w centrum transformacji cyfrowej – zarówno po stronie biznesu, jak i społeczeństwa. Sposób tworzenia, transmisji, analizy danych oraz ich oddziaływania stwarza nie tylko możliwości, lecz także zagrożenia, stąd „Zwinność i Zmienność”. Ci, którzy jako pierwsi zrozumieją jego znaczenie, będą zwycięzcami w nowej gospodarce napędzanej danymi. Pełen wpływ Trzeciej Rewolucji Cyfrowej odczujemy tylko wtedy, kiedy powstanie połączenie między światem B2C oraz B2B. Atos wierzy, że do 2018 roku w pełni dostrzeżemy konsekwencje rewolucji cyfrowej w biznesie.

Cyfrowe wzmocnienie dla biznesu
Atos stwierdza w raporcie, że nasz świat jest cyfrowo połączony, z szacowaną liczbą 4,5 miliarda smartfonów, 2,5 miliarda użytkowników kanałów społecznościowych oraz ponad 25 miliardami połączonych urządzeń. Pod wpływem Rewolucji Cyfrowej znajdzie się kilka kluczowych obszarów:
• Nowy wymiar biznesu – pełen wpływ Trzeciej Rewolucji Cyfrowej odczujemy tylko wtedy, gdy powstanie połączenie między światem B2C oraz B2B. Internet Wszechrzeczy i Big Data to nowe dziedziny technologii, które istotnie wpłyną na działy IT przedsiębiorstw.
• Doświadczenie klienta – konsumenci dojrzeli do udzielania szerokiego dostępu do swoich danych osobowych w celu umożliwienia lepszych i tańszych usług. Dane te będą wykorzystywane w określonym zakresie przez zaufane osoby trzecie.
• Zaufanie i zgodność – pierwsze konsorcja przemysłowe formują wszechstronne rynki z prywatnością i ochroną danych, jako wbudowaną cechą zaufania.
• Doskonałość operacyjna – cyfryzacja łańcucha dostaw i drukowania przestrzennego w celu rozszerzenia granic Zarządzania Cyklem Życia Produktu oraz konwergencji IT/OT. Przemysł 4.0 daje wyzwanie tradycyjnemu podziałowi na front i back office, pozwalając na optymalizację procesów w kształtującym się pomiędzy nimi elastycznym popycie.

Thierry Breton, Chairman i CEO w Atos powiedział: „Spoglądając w stronę 2018 roku, nie możemy dłużej ograniczać naszego myślenia do ewolucji w biznesie i technologii. Zamiast tego rewolucja musi obejmować zmianę w myśleniu. Jako grupa Atos musimy odnajdować nowe sposoby działania, nie tylko ulepszać istniejące. Atos jest przekonany, że obecny czas jest kluczowy dla wszystkich firm do świadomego rozpoczęcia swojej Cyfrowej Transformacji. Jesteśmy gotowi, by w tej podróży stać się ich technologami biznesu”.

Aby dowiedzieć się więcej o Trzeciej Rewolucji Cyfrowej, cyklu życia danych oraz aby poznać dalsze spostrzeżenia i poglądy ekspertów Atos i już dziś być gotowym na jutrzejszą Cyfrową Transformację, pobierz plik PDF oraz odwiedź stronę Ascent Journey

(Michał Kalinowski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.