Facebook Google+ Twitter

Świat jednomyślny: za zamieszki w Warszawie odpowiadają Polacy

Starcia kibiców przed meczem Polski z Rosją w Warszawie to, wg zachodnich mediów, wina polskich kibiców. W wyniku zamieszek rannych zostało kilkanaście osób.

Jak podaje TVN24, niemiecka agencja dpa napisała, że starcia przed meczem to wynik prowokacji polskich chuliganów. W depeszy przeczytamy: "Na maszerujących na stadion Rosjan posypały się kamienie i race, doszło do bijatyki między Polakami a Rosjanami".

Amerykańska Associated Press jest podobnego zdania: polscy chuligani zaatakowali Rosjan podczas ich przemarszu na stadion. Reuters podkreślił, że strony prowokowały się wzajemnie. Zarówno AP, jak i Reuters, incydenty tłumaczyły "trudną polsko-rosyjską historią".

W relacji korespondenta BBC z Polski polscy kibice na trasie marszu "próbowali zaatakować rosyjskich fanów". Korespondent donosi, iż policja użyła przeciwko nim gazu łzawiącego, gumowych kul i armatek wodnych. Wspomina o kilku racach rzuconych podczas marszu, na koniec przytacza krótką historię obu krajów jako źródła zamieszek.

"Polscy kibice prowokowali kibiców rosyjskich w czasie przemarszu na stadion. Doszło do kilkunastu bójek. Po obu stronach dziesiątki chuliganów kopało się i biło po twarzach" - czytamy na bbc.co.uk. "Najgorszy koszmar UEFA właśnie się spełnił" - podaje "Daily Telegraph". Portal guardian.co.uk pisze o prowokacji polskich kibiców, w wyniku której rosyjscy odpowiedzieli agresją. "Po obu stronach widać było setki mężczyzn, którzy atakowali siebie nawzajem. Mężczyźni bili się i kopali po twarzach, a w powietrzu latały flary" - pisze Guardian.

W niemieckim "Sueddeutsche Zeitung" przeczytamy o "masowej bójce" i chuliganach obrzucających policję kamieniami i butelkami, w "Die Welt" o "sporadycznych aktach przemocy między kibicami i siłami bezpieczeństwa" oraz "wzajemnej prowokacji" kibiców obu narodowości. Według tabloidu "Bild" - "grupy fanów sprowokowały się wzajemnie".

Za oceanem, w mediach kanadyjskich, mówi się o historycznym i politycznym kontekście meczu. Również tu dotarły sceny z wtorkowych bójek pseudokibiców.

Portal "Russia Today" poinformował, że rosyjscy kibice zostali zaatakowani przez kibiców z Polski. Podał, iż atakowano ich zarówno podczas przemarszu na stadion, jak i wcześniej przed jedną z warszawskich kawiarni. "Polacy zepsuli marsz rosyjskich kibiców" – tytułuje swoją relację z Warszawy serwis newsru.com.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Tatar
  • Tatar
  • 13.06.2012 22:53

Rosjanie nakręcają się politycznymi i nacjonalistycznymi przemarszami.Jakoś inni kibice nie mają takich fochów jak oni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
  • er
  • 13.06.2012 21:19

Ilu piszących "obrońców Polaków"widziało te burdy?Rosjanie nie "nakręcali" się jakimiś durnymi hasłami typu:"bitwa warszawska","marsz hańby" czy co tam jeszcze.Ruscy chcieli po prosu przejść na stadion,a polskie media od tygodni tworzyły atmosferę permanentnie bredząc o jakiejś "rosyjskiej manifestacji politycznej".Kto to robił?Ano TVN na spółkę z Gazetą Polską i Rydzykową katolską tubą dla debilów.Jak sie durnie nasłuchały tych idiotyzmów to efekt mógł być tylko jeden-zebrały się kibolskie pół mózgi do kupy i zaczęły robić dym-bo każdy pretekst do burdy jest dobry,a tu chodziło o "honor Polski"!
Śmiać się czy płakać?Chyba jedno i drugie;śmiać się można z opozycji,która zeszła na kompletne "dziady"i szuka sojuszników wśród pospolitych bandytów,a płakać nad polskim rządem z Tuskiem na czele,że od kilku lat jedynie zapowiada bezwzględną walkę z kibolstwem,a efekt jest taki,jaki jest-całkowita bezkarność tych szumowin w szalikach.Zresztą,śmiać sie czy płakać...wszystko sprowadza się do jednego:Do wstydu

Komentarz został ukrytyrozwiń
beny
  • beny
  • 13.06.2012 20:08

Jakoś Grecy i Czesi nie zażyczyli sobie prowokacyjnego przemarszu o jawnie politycznym charakterze.Tylko Rosjanie zachowują po chamsku a potem mają pretensje że polscy kibice ich nie lubią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie zamieszki tylko rozróby. I nie wybuchają zawsze tam gdzie są Rosjanie, tylko wszędzie. A Niemcy, Anglicy i inni to niby są lepsi? W każdym kraju można znaleźć ludzi tego typu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mazowszanin
  • Mazowszanin
  • 13.06.2012 16:15

Dziwne że te zamieszki wybuchają zawsze tam gdzie są Rosjanie.To też wina Polaków??

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nachujamita_Jama
  • Nachujamita_Jama
  • 13.06.2012 12:21

już na 100% jest wiadome kto to. To Nowy Lepszy (hahahahaha) Świat i środowisko Krytyki Politycznej. Być może wspomagały ich bojówki niemieckie specjalnie sprowadzone do bicia Polaków a być może i Rosjan. Znani są przecież ze swojego zamiłowania do ścigania nazioli a Szprygin jest przecież naziolem od Żyrynowskiego. znani sa też ze swej alergii do patriotycznych marszów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.