Facebook Google+ Twitter

Świat jest w XXI wieku, czy szkoły również?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-12-10 16:31

Wszyscy jesteśmy od dłuższego czasu bombardowani różnego rodzaju nowinkami. Szkoły również, ale czy jest coś, co można wdrożyć do placówek i co ma szansę wzbudzić zainteresowanie?

Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:IMac.jpg&filetimestamp=20081104131244W końcu mamy już rzutniki, komputery, monitory, tablice interaktywne, kamery i tym podobne cuda. Zatem stopniowo pojawiają się nauczanie interaktywne, systemy interaktywne, platformy edukacyjne. Słowem, czas na nowe technologie w szkołach. Każdy nauczyciel zadaje sobie jednak pytanie, czy jest sens skupiać się na tych wszystkich innowacyjnych gadżetach i alternatywnych metodach pozyskiwania przez uczniów wiedzy zamiast na skutecznym nauczaniu jako takim?

Z drugiej strony pytanie to zdaje się nie mieć większego sensu. W końcu życie i tak, prędzej czy później, wymusi na wszystkich konieczność zapoznania się, przynajmniej po części, z nowymi technologiami. Dzieci chłoną tego typu wiedzę dużo szybciej i efekt w ostateczności jest taki, że dla nich szkoła to wciąż średniowiecze, a prawdziwie pro-innwacyjne życie zaczyna się po jej opuszczeniu. Dlatego wielu dyrektorów mimo wszystko przy zakupie nowego sprzętu stara się uwzględnić zarówno potrzeby szkoły jak i uczniów i z uwagą przegląda oferty różnych firm, zastanawiając się nad przydatnością produktu w placówce.

Przejdźmy do konkretnych ofert i przyjrzyjmy się im bliżej. Rzecz pierwsza: komputer typu wszystko w jednym (All-in-one). W skład tego rodzaju zestawu wchodzą monitor, mysz i klawiatura oraz jednostka centralna. Warto wiedzieć, że ekran tego urządzenia jest panoramiczny, wyposażony w interfejs ekranu dotykowego. Co to oznacza?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.