Facebook Google+ Twitter

"Świat Mroku" wreszcie po polsku!

Wydawnictwo ISA ogłosiło dzisiaj na swojej stronie internetowej, rozpoczęcie tłumaczenia książek z serii „World of Darkness” (Świat Mroku).

Dzięki umowie z White Wolf Publishing już wkrótce przeczytamy w ojczystym języku „World of Darkness”, „Vampire: The Requiem”, „Werewolf : The Forsaken”, „Mage: The Awakening”, „Promethean: The Created” oraz wszystkie pozycje, które ukażą się w przyszłości. Pracę nad całością polskiego tłumaczenia ma czuwać Bartosz Chilicki - informuje strona wydawnictwa ISA.

Jeśli wierzyć zapowiedziom polskiego wydawcy, już w 2007 roku także Polacy nieznający angielskiego będą mogli przeczytać niesamowite książki „mrocznej serii”. Ze swojej strony mogę tylko zachęcić do kupna polskiej edycji, na którą tak długo czekaliśmy.

*World of Darkness" to nietypowy systemem RPG (zabawa w odgrywanie ról), który w szybkim tempie zdominował księgarskie półki niemal całego świata. Umożliwia „wcielenie się” w postaci znane nam z powieści grozy i kinowych horrorów. Największą zaletą mrocznego systemu fabularnego jest nacisk na filozoficzny aspekt rzeczywistości, ulegającej rozpadowi pod wpływem korupcji, zła i szerzącego się marazmu. Refleksyjna hipoteza na temat nas samych, przyszłości świata, w którym istnieją wampiry, wilkołaki etc. – ich nastawienie do „życia” w przerażający sposób personifikuje ciemne strony naszych dusz.

System przeznaczony jest raczej dla dojrzałych odbiorców. Uwaga ważna, ponieważ po przetłumaczeniu książki staną się bardziej dostępne także dla młodszych czytelników.

Więcej: isa.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Eh... mamy już wrzesień 2007, a o polskim WoD dalej nic nie wiadomo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.