Facebook Google+ Twitter

Świat nie zatrzymuje się nawet w święto...

W Polsce trwają obchody Święta Niepodległości. Mamy okazję zatrzymać się na chwilę w tym codziennym pędzie. Zastanowić nad historią, losem poprzednich pokoleń. Tymczasem szum medialny na całym świecie nie ustaje. W różnych zakatkach globu dzieją sie rzeczy ważne, dziwne, śmieszne i tragiczne.

Protest pracowników teatru. / Fot. screen/tvn24.plNajbardziej wstrząsającą historią, na jaką dziś natrafiłam w serwisach, jest opowieść o Natividzie. Był to chory, umierający pies z Kostaryki, który stał się obiektem psychopatycznych, pseudoartystycznych wizji Guillermo Habacuc Vargasa. Przywiązał on biednego psa do ściany galerii Managui i zagłodził na śmierć. Zrobił z niego "umierający eksponat".

To nie jedyna przykra informacja. Wczoraj zmarł świetny amerykański pisarz - Norman Mailer. W Iraku znów głośno o nieuniknionym procesie Chemicznego Alego. W Pakistanie pojawił się termin wyborów - 9 stycznia 2008. To bardzo odległy termin dla tego targanego niepokojami kraju.

Dobre wiadomości nadeszły z Indii. Dwuletnia Lakshmi jest już po operacji usunięcia zbędnych kończyn. Dziewczynka urodziła się z czterema nóżkami i czterema rączkami. Nadano je imię Lakshmina cześć hinduskiej bogini, która miała cztery ręce. Tymczasem pewna chilijska rodzina ma nie lada problem. Coś wywołuje w ich domostwie nieustające pożary. Istnieją podejrzenia, że winne są "złe duchy" lub oni sami. Podejrzewa się, że niektórzy członkowie rodziny wywołują mimowolne efekty pirokinezy.

Powstaną pierwsze samochody dostosowane do wymogów wyznawców islamu, zaś uzależniona od nikotyny australijska 16-latka, otrzymała oficjalną zgodę na palenie papierosów w szkole.. Ciekawe co na to zwolennicy polityki szkolnej byłego ministra edukacji - Romana Giertycha.

W rozśpiewanych salach na Broadway'u zapadła cisza. Trwa wielki protest pracowników teatrów. Nieco zapomniany gwiazdor amerykańskiego kina, Sean Penn, domaga się uwagi. Aby ratować swoją karierę pobiegł do CNN by opowiedzieć o swojej ex-żonie. Penn, znany głównie z małżeństwa z Madonną, zwierzył sie że nigdy nie poznał tak naprawdę królowej pop'u..

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

plus za konsekwentne dostarczanie nam przeglądu prasy. Wcześniej czytałam tylko o Natividad

Komentarz został ukrytyrozwiń

O ,,artyście" nie będę się wypowiadał, bo przychodzą mi na myśl słowa uznawane za wyjątkowo obelżywe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tego gościa od biednego pieska chyba rozszarpałabym na kawałki :///

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.