Facebook Google+ Twitter

Świat nieobojętny na piękno pomocy

Trzy piętra poruszających serce fotografii, dokumentujących działania na rzecz osób niepełnosprawnych, można już od dziś zobaczyć w Warszawie.

Magnum Photo / Fot. Alessandra SanguinettiWystawa
"Nieobojętny świat - 8 spojrzeń Magnum na działalność charytatywną" , prezentowana w Yours Gallery przy Krakowskim Przedmieściu, to efekt pracy 8 wspaniałych fotografów z agencji Magnum.
Fotografie dokumentują 20 lat działalności charytatywnej fundacji Orange, zajmującej się pomocą ludziom (szczególnie dzieciom), którzy mają w jakiś sposób utrudniony kontakt ze światem.

Można tam również zobaczyć polską „cegiełkę” w działalności fundacji. Jest to fotoreportaż z projektu realizowanego przez Fundację Grupy TP – „Dźwięki marzeń", powstałego z myślą o niesłyszących dzieciach.

W ramach projektu, dzieci z wadami słuchu, w wieku do 3 lat, mają zapewnioną opiekę i profilaktykę słuchową, a celem programu jest zapewnienie rozwoju i zbliżenie małych pacjentów do świata, pełnego najróżniejszych odgłosów. Magnum Photo / Fot. Maya Goded

Właśnie takie zajęcia z dziećmi zainspirowały wybitną amerykańską fotografkę - Alessandrę Sanguinetti do udokumentowania nie tylko emocji chorych dzieci, odkrywających nowy świat – świat dźwięków, ale również pracy instruktorów.

Wystawę można podziwiać od dziś do 15 marca 2009 roku, w Yours Gallery przy Krakowskim Przedmieściu, w godzinach 11 – 20, wstęp wolny.
Magnum Photo / Fot. Alex MajoliMagnum Photo / Fot. Martine Franck

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Chciałoby się przeczytać coś więcej, zwłaszcza o tak świetnej wystawie, bo nie tylko prace pani Sanguinetti są warte wspomnienia :)
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.02.2009 19:09

+))) Oczywisty plus! Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.