Facebook Google+ Twitter

Świat o nim zapomniał. Poznaj biografię Salingera

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-11-10 20:40

Pierwsza powieść J.D. Salingera "Buszujący w zbożu" odniosła oszałamiający sukces. Ale była ostatnią, która ujrzała światło dzienne. David Shields i Shane Salerno w swojej książce próbują dociec dlaczego Salinger przestał wydawać i zamilkł.

 / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:JD_Salinger.jpg#filehistoryPowieść J.Davida Salingera "Buszujący w zbożu” z 1951 roku sprzedała się w ponad 65 mln egzemplarzy. Po spektakularnym debiucie, Salinger przestał udzielać wywiadów i publikować mimo, że pisał do końca życia. Skąd taka decyzja?

O tajemnicach z życia pisarza dowiemy się z książki Davida Shieldsa i Shana Salerno zatytułowanej "Salinger”. Praca nad nią trwała 9 lat.

Autorzy dotarli do jego korespondencji z bliskimi, przyjaciółmi oraz przewodnikami duchowymi, prowadzonej od 1940 do 2008 roku. Są tu także fragmenty dzienników, akt sądowych i wojskowych, stenogramów zeznań oraz ponad stu niepublikowanych dotąd fotografii.

Rozmawiali również z przeszło 200 osobami, które znały Salingera (były wśród nich jego kochanki, przyjaciele, opiekunowie, nauczyciele i towarzysze broni). W biografii natkniemy się również na wypowiedzi szkolnych kolegów, wydawców, redaktorów. Uwagami dzielą się też wielbiciele i krytycy jego twórczości.

Oto co o tej książce mówi prof. Ewa Barbara Łuczak z Instytutu Anglistyki UW - „Salinger” to pozycja wyjątkowa na polskim rynku wydawniczym. Łączy w sobie to co najlepsze w literaturze biograficznej: solidne badania, pasję literacką, dbałość o rzetelność i ton moralnej neutralności.  / Fot. okładka ksiązki Czytelnik odkrywa nowe fakty z życia Salingera, a znane już fragmenty jawią mu się w odmiennym świetle. Przy tym napisana jest z niezwykłą dbałością o formę."Salinger”
David Shields, Shane Salerno
Dom Wydawniczy PWN
Stron: 704
Premiera: 10.11.2014

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dlaczego zamilkł? Nie tylko z tego powodu warto książkę przeczytać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.