Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23641 miejsce

"Świat po ACTA" w sobotę w Krakowie

W sobotnie popołudnie w Krakowie odbędzie się spotkanie, organizowane przez Fundację im. Heinricha Boella, Zielony Instytut i Panoptykon pt. "Świat po Acta".

Jan Philipp Albrecht / Fot. European ParliamentImpreza będzie podzielona na dwie części. Podczas pierwszej wykład dot. praw cyfrowych, retencji danych i wolności w internecie wygłosi zagraniczny gość, Jan Philipp Albrecht, niemiecki poseł do Parlamentu Europejskiego z grupy Zieloni/Wolny Sojusz Europejski, polityk pracujący w Komisji Sprawiedliwości PE. Albrecht sprzeciwiał się ogarniczaniu wolności internetu i skutecznie przyczynił się do faktu, że w ostatecznym rozrachunku parlament europejski odrzucił ACTA.

Europoseł zapowiedział również udział w warsztatach, prowadzonych przez Katarzynę Szymielewicz, prezeskę fundacji Panoptykon, organizowanych głównie dla aktywistów organizacji pozarządowych, choć udział w nich może wziąć każdy.

Jan Philipp Albrecht / Fot. © European Union - European Parliament, Audiovisual Unit.W drugiej części debaty odbędzie się otwarty panel polityczny, w którym udział zapowiedzieli przedstawiciele lewicowych partii partii politycznych, Podczas dyskusji głównymi tematami będzie problem retencji danych i próba rozwiązania dylematu wolność czy bezpieczeństwo. Organizatorzy zapowiadają dyskusję na temat planów parlamentu w tym zakresie, ale także działań wymiaru sprawiedliwości. Wśród panelistów zobaczymy m.in. Dariusza Szweda, polityka Zielonych czy Barbarę Bielawską, zajmującą się problematyką internetu w Partii Kobiet.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 22 września, o godz. 17 w krakowskim Barze Literki (Berka Joselewicza 6), potrwa do godziny 20.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia na stronie http://www.swiatpoacta.evenea.pl/.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.