Facebook Google+ Twitter

Świat potępił zamachy na katolików w Nigerii

Głosy oburzenia i krytyki po zamachu w Nigerii wyszły z gabinetów ministerstw spraw zagranicznych świata. Działania ruchu Boko Haram potępiły m. in. Niemcy, Włochy, Izrael.

 / Fot. PAP/EPACelem ataków Boko Haram były kościoły katolickie w Nigerii. Ruch, określany jako sekta, korzystając z brutalnych metod walczy o wprowadzenie szariatu w całej Nigerii, a nie tylko w stanach, w których jest najwięcej muzułmanów.

Działania Boko Haram potępił Biały Dom w swym komunikacie. Krytyce poddał "nieuzasadnioną przemoc w dniu Bożego Narodzenia".

W podobnym tonie wypowiedział się MSZ Niemiec i Wielkiej Brytanii. Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, William Hague, nazwał ataki jako nikczemne i wymierzone w "rodziny, które zgromadziły się w pokoju i modlitwie".

Solidarność z Nigeria "w walce z terroryzmem" zadeklarował prezydent Francji Nicolas Sarkozy oraz szef dyplomacji Włoch, Giulio Terzi. Włochy "będą czyniły, co tylko możliwe, również w ramach Unii Europejskiej, by w Nigerii (...) były respektowane i aktywnie bronione zasady współistnienia religii, wolności wyznania i szacunku dla nich" - zapowiedział.

Pomoc medyczną dla ofiar w Nigerii zapowiedział Izrael.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Stachu
  • Stachu
  • 26.12.2011 21:15

Dlaczego polski episkopat nie wspomoże konkretną gotówką tych poszkodowanych chrześcijan/dlaczego sa tak pazerni -słowami BÓG ZAPŁAĆ to niech płaca ale Watykanowi .

Komentarz został ukrytyrozwiń

To podobno u nas kościół jest prześladowany?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gargamel
  • Gargamel
  • 26.12.2011 10:27

Niemożliwe, nasz Wielki Przewodnik, Niedościgniony Radosław, jeszcze nic nie ćwierknął?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.