Facebook Google+ Twitter

Świat schodzi na psy, a my...

Czym ten kraj może się poszczycić na arenie międzynarodowej? Gdy analizie poddamy władzę i urzędy, okaże się, że jak się człowieku nie odwrócisz i tak z tyłu dostaniesz...

Gdy stoimy w urzędowej kolejce nikt nie chce nam pomóc. Skąd to znamy? Z życia codziennego. Trzeba być miłym, bo panie w urzędzie potrafią podstawić nam przed nosem tabliczkę z napisem "przerwa". Piosenkarz rapowy już kiedyś wyszedł z tekstem do ludzi... "...Częsty brak reakcji doprowadza do frustracji / Piętno biurokracji doprowadza do wariacji / Na chama nie załatwisz, bądź grzeczny może zyskasz / Panie będą tak uprzejme na zajętych stanowiskach / Wolno dopijając kawę w urzędowym czasie pracy / Z łachy wydają oferty i do pracy rodacy..."

Ale co tam, nikt nie patrzy, że nie mamy kasy, by żyć dalej, by móc realnie funkcjonować. A sytuacja się powtarza. Gdy zarządca bloku nic nie robi, piszemy pismo do prezydenta miasta - on też nie odpowiada. Skąd władza się urwała, czemu tak robią? Świat schodzi na psy, a my... a my się nie odezwiemy. Trzeba z tym skończyć, obecnych polityków musimy oddać do lamusa i odświeżyć ten kraj. Trzeba nam nowej siły, która podźwignie Polskę.

Nie chcemy takich polityków, którzy okradają nasz kraj, lecz takich, którzy trafiają do polityki nie z przypadku, ale z własnej inicjatywy, którzy znają wartość swojego fachu, którzy wiedzą jak ruszyć Polskę do przodu. Znasz się na robocie, nie uciekaj z kraju, pozwól mu się rozwinąć. Może twój pomysł ożywi nasz kraj, dając mu siły. Czemu narzekamy na komunę, która dała naszym rodzicom i dziadkom darmową edukację, teraz już tak nie ma, nauka kosztuje i to sporo.

Gdzie władza, która poruszy tłumy? Gdzie kraj, w którym praca była dla każdego? Żyjemy, by uciec z kraju niewoli? - Czy aby na pewno niewoli? Zastanów się nad słowami Bismarcka i powiedz czy miał rację, gdy stwierdził: Dajcie Polakom władzę, to się sami pozabijają!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.