Facebook Google+ Twitter

Świat się zmienia, z nim Lato z Radiem. Rozmowa z Romanem Czejarkiem

Współautorzy: Marta Wróbel Magdalena Sędkiewicz

- Kiedy już człowiek nie ma siły i kiedy ma dość po 20 godzinach pracy non-stop, przychodzą nagle tacy najwierniejsi słuchacze i człowiekowi dosłownie rosną skrzydła - mówi Roman Czejarek.

 / Fot. Magdalena SędkiewiczMarta i Magda Wróbel: Panie Romku, spotykamy się po pierwszych audycjach tegorocznego “Lata z Radiem”. Czym zaskakuje nas ta edycja?
Roman Czejarek: Mam nadzieję, że wieloma rzeczami. Świat się zmienia, a wraz z nim również “Lato z Radiem”. Przyznam, że ciągle przyśpieszające tempo tych zmian zaskakuje, ale musimy się dostosowywać i być na czasie. Zmieniamy scenę na koncertach, stronę www, sposób montowania materiałów w audycji, sposób “zarządzania” muzyką, nawet studio emisyjne. Wszystko musi być nowocześniejsze i takie będzie.

Co jest tematem przewodnim “Lata z Radiem 2012”? Odnosicie się do Euro 2012?
Nie ma czegoś takiego jak jeden temat przewodni. Oczywiście będzie dużo elementów związanych ze sportem, ale tu chcemy wykorzystać atuty Polskiego Radia. Tylko my mamy “radiowe” prawa do transmitowania meczów EURO 2012, a później igrzysk w Londynie. To u nas na pokładzie są takie osobowości jak Tomasz Zimoch czy Andrzej Janisz - legendarni dziennikarze sportowi Jedynki. Ich również będziemy wykorzystywać.

Formuła audycji radiowej się zmieniła. Trwa od 9 do 13, do tego dochodzą niedziele i dwa dni koncertów, a ekipa radiowców jest niewielka. Dacie radę? Macie pomysły na tak długie audycje?
Musimy! Z pomysłami nie ma problemów, bo te podsyłają sami słuchacze. Trzeba to tylko wszystko sprawnie ogarnąć i tak manewrować, by wprowadzając nowe elementy nie zepsuć tego, co jest wielką wartością “Lata z Radiem” – tradycji i przywiązania słuchaczy do pewnych symboli - takich na przykład, jak nasz sygnał czyli słynna “Polka Dziadek”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Rewelacja, dałam 5 ale to jeszcze mało, zasługujecie na wiele więcej:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
grus stert
  • grus stert
  • 01.07.2012 18:38

a ktore demono zagra ? sa 2 zespoly o tej nazwie : demono.com.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.