Facebook Google+ Twitter

Świat skrojony na miarę człowieka

Jak było kiedyś, a jak jest teraz? Czy świat dawno już przestał być gościnny, funkcjonowanie w nim staje się wyzwaniem? Może wystarczy uczynić go bardziej ludzkim...

Czy nasz świat skrojony jest na miarę człowieka? / Fot. A. KarłowskaUkazała się kolejna książka Wiesława Myśliwskiego. W tej krótkiej refleksji, będzie nam towarzyszyć jedno ze zdań: o świecie skrojonym na miarę człowieka. Jesień sprzyja zamyśleniom. Czy mamy do czynienia ze światem, w którym, najogólniej rzecz ujmując = chce się żyć?

Czym nasza codzienność charakteryzowała się kiedyś, a jak dziś można opisać „świat skrojony na miarę człowieka"? Czy myśl o nim jest wyłącznie sentymentalnym wspomnieniem, chęcią powracania do tego, co bezpowrotnie minęło? A może należy traktować to zdanie dosłownie – świat na miarę człowieka, który żyje tu i teraz, dziś. To świat ludzi, cierpiących i kochających na miarę swoich sił. Nie wiem, jak Państwo, ale ja wolę myśleć o naszej codzienności, że nie jest tak zła, by nas pokonała, ani aż tak piękna, by nie starczyło nam umiejętności podziwiania jej.

Więcej - w tekście "Świat na miarę". Zapraszam do wspólnej refleksji!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.