Facebook Google+ Twitter

„Świat słomą malowany”Wystawa Mieczysława Krzymowskiego i uczniów

W „Świat słomą malowany”, jego tajemnice i sekrety wprowadziła nas wystawa pod tym tytułem , a jej uroczyste otwarcie nastąpiło 27 maja 2015 w galerii Gminnego Centrum Kultury Łajski.

 / Fot. Jerzy Jastrzębski Prace Mieczysława Krzymowskiego i uczniów
Prace Mieczysława Krzymowskiego i uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie podziwiali licznie zgromadzeni na tej uroczystości goście. Twórca otrzymał od uczniów Placówki, którym przekazuje swą wiedzę i uczy artystycznego wykorzystania słomy, kwiaty i podziękowania od dyrektor Placówki Ewy Lewickiej za współpracę i rozbudzanie w młodych ludziach kreatywności i talentu. Wspólne działania artystyczne uczą cierpliwości, koncentracji na celu i konsekwentnego działania. To już druga wspólna wystawa poprzednia w Białej Podlaskiej odniosła duży sukces.
Podczas tego uroczystego spotkania twórca opowiadał o swojej pasji tworzenia.” malowania słomą”, technice wykonywania obrazów, sposobie przygotowywania słomy (dobór, moczenie, rozcinanie i prasowanie), poszukiwaniu źródeł inspiracji.

Artysta o współpracy

 / Fot. j„ Lubię swoją pracę z młodymi ludźmi.-mówił artysta- wnoszą oni w moje życie coś nowego, budzą we mnie pasję tworzenia i dają silną motywację do życia. Dla nich musze zawsze być gotowy do działania. Ta dyscyplina spowodowana jest chęcią przekazania swoich umiejętności i wiedzy nie tylko o sztuce tworzenia w tym wspaniałym materiale jakim jest słoma , ale i chcę pozostawić coś z mojego doświadczenia życiowego. Uczę się również od nich. Stosują często przy tworzeniu prac zupełnie inne techniki. Czasami jestem zdziwiony, że tak można, a efekty artystyczne zaskakują wszystkich. Te spotkania opierają się na obopólnych korzyściach- podkreśla Mieczysław Krzymowski.


W Galerii Gminnego Centrum Kultury
 / Fot. Jerzy JastrzębskiW Galerii Gminnego Centrum Kultury zaprezentowano 28 prac płaskich oraz 5 przestrzennych wykonanych z zapałek Mieczysława Krzymowskiego. A 29 prac przedstawiało dorobek uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. Wszystkie one zostały wykonane przy użyciu ekologicznych, naturalnych materiałów takich jak: słoma, drewno, szyszki. Obrazy, które powstały w wyniku tych artystycznych zabiegów wabią zwiedzających swą niecodzienna kolorystyką. Przepełnione są słońcem i wywołują wrażenie lata. Przyciągają wzrok swą kolorystyką fakturą i kompozycją. Tematyka też jest bardzo urozmaicona. Znajdziemy tu przykłady zabytków architektonicznych i zespoły domków składające się na współczesne osiedle, zwierzęta, ptaki domowe, jak i postaci ludzkie, łyżwiarka, czy też tancerka,, pełno jest drzew i kwiatów. Każdy obraz to oddzielna kompozycja obiektów ze słomy połączonych artystyczną wizją z tłem. Słoma i inne cuda natury to wspaniałe , plastyczne i wdzięczne materiały w ręku prawdziwych artystów. Obrazy „słomą malowane” wywołują słowa wieszcza i nasza wyobraźnia zwraca się ku polom przepełnionym złocistymi zbożami.
Cieszy to, że Gminne Centrum Kultury w Łajskach ul Moniuszki 2 wspiera tego typu działalność artystyczną i propaguje współpracę lokalnych społeczności. Wystawa dostępna dla zwiedzających do 30 czerwca 2015 roku.
 / Fot. Jerzy Jastrzębski / Fot. Jerzy Jastrzębski / Fot. Jerzy Jastrzębski

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: wystawa 2


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.