Facebook Google+ Twitter

Świat stoi u progu pandemii grypy?

Świńska grypa atakuje. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan epidemii w Meksyku i ostrzega - świńska grypa może rozprzestrzenić się na cały świat.

 / Fot. EPA/WILLIAM WEST/POOLDo tej pory śmierć w Meksyku poniosło blisko 81 osób, ale jak podają meksykańskie władze, zarażonych jest ponad 1300. Podobne objawy do tych z Meksyku stwierdzono w Stanach Zjednoczonych. Służba epidemiologiczna USA (CDC) poinformowała o dwudziestu przypadkach wykrycia objawów świńskiej grypy, nie stwierdzono jednak do tej pory przypadków śmiertelnych. W większości nowojorskich szkół rozpoczęto badania dzieci. W dzielnicy Queens zamknięto szkołę, po tym jak stwierdzono niepokojące objawy u 75 tamtejszych uczniów. O obecności świńskiej grypy poinformowały w niedzielę popołudniu także władze Kanady. Przypadki zachorowań stwierdzono tam u czwórki dzieci.

W Hiszpanii poddano szczegółowej obserwacji trzy osoby z objawami grypy, które wróciły w ostatnim czasie z Meksyku. Podobną sytuację stwierdzono we Francji. Jak informuje francuski dziennik Le Monde, badaniom poddano czteroosobową rodzinę. Oficjalne wyniki badań mają być znane w ciągu dwóch dni. Wtedy wyjaśni się, czy chore osoby zarażone są świńską odmianą grypą, co pozwoli stwierdzić, że wirus faktycznie dotarł do Europy.

Wirus najprawdopodobniej dotarł także do Nowej Zelandii, gdzie podjęto kwarantannie grupę osób, które wróciły z Meksyku. Jak informuje radio RMF FM, w poniedziałek w Warszawie ma zebrać się specjalny sztab do spraw świńskiej grypy, by ustalić wprowadzenie środków profilaktycznych w Polsce. W skład zespołu wejdą; krajowy konsultant do spraw epidemiologii, krajowy konsultant do spraw grypy, przedstawiciele głównego inspektoratu sanitarnego, sanepid i przedstawiciele ministerstwa zdrowia.

W Europie nie stwierdzono przypadków zarażenia chorobą, jednak władze Wielkiej Brytanii rozpoczęły badania na grupie osób, które wróciły dziś z zarażonych rejonów.

W POLSCE NIE MA ŚWIŃSKIEJ GRYPY

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Niemniej jednak fajnie się ogląda tę mapkę:
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=en&t=p&msa=0&msid=106484775090296685271.0004681a37b713f6b5950&ll=32.639375,-110.390625&spn=15.738151,25.488281&z=5

I skojarzenie:
http://www.crazymonkeygames.com/fullscreen.php?game=Pandemic-2

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.04.2009 17:00

Komentarz zaczerpnięty z forum Onetu (sądzę że trafny):
Stwierdzono ok.1300 przypadków świńskiej grypy, zmarło 89 osób. czyli 6,9% spośród chorych. Tymczasem w ubiegłym roku w Meksyku stwierdzono(czyli zgłoszno do leczenia) ponad 567.tys przypadków "zwykłej" grypy, która spowodowała 32865 zgony, czyli śmiertelność ok 5,7%. Jak wiadać na tych danych(dostępnych w necie) śmiertelność grypy w tym rejonie zawsze była duża! Warto też zauważyć jeszcze jedną rzecz, zawsze na początku choroby przypadków śmiertelnych jest więcej bo ludzie lekceważą chorobę i nie śpieszą się do lekarza, gdy jest już głośno o grypie, o tym że gdzieś, ktoś tam umarł to chętniej zgłaszamy się do leczenia i maleje odsetek zgonów w wyniku pokiwałń przy chorobie. Dlatego różnica śmiertelności wynosząca 1,2% pomiędzy pospolitą a świńską grypą może zniknąć jeżeli weźmie się pod uwagę cały rok a nie krótki wycinek czasu. Balon o epidemii nadmuchany przez media.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za mało cool i powolne.
Jestem na nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.04.2009 09:57

:((

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.04.2009 09:22

Mam już gotowe pudełko pokremacyjne, teraz czekam na pandemie jak przy ptasiej grypie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.