Facebook Google+ Twitter

Świat w 888 dni!

Juliusz Verne opisał podróż dookoła świata w 80 dni. Teraz zapewne nie byłby usatysfakcjonowany a Fileas Fogg z pewnością przegrałby zakład...

 / Fot. http://www.weltbild.pl/byle-dalej_p90083478.htmlJednak jako angielski dżentelmen, na pewno pogratulowałby odwagi, oraz stylu w jakim przemierzali świat Marta i Bartek.
I tak, zrobili to w 888 dni!

Marta Owczarek i Bartek Skowroński to para, która postanowiła zrobić coś więcej ,niż zastanawiać się nad tym „Co by było gdyby…”. Postanowili wyruszyć w podróż życia, zostawiając na jakiś czas swój dom, pracę, rodzinę i znajomych. Przemieszczając się na wschód, objechali świat dookoła, zmieniając przy tym nie raz środek transportu, spotykając innych podróżników i miejscowych ludzi, uczestnicząc w wielu przygodach, czasem nawet mniej lub bardziej niebezpiecznych.

O tym co się działo podczas podróży początkowo pisali bloga, aby ich znajomi mogli choć w ten sposób uczestniczyć w ich wojażach i mieć na bieżąco informacje gdzie się obecnie znajdują. Okazało się jednak, że bloga zaczęło czytać znacznie więcej osób, niż oczekiwali a wydawnictwo Świat Książki wystąpiło z propozycją wydania książki, właśnie o ich inspirującej podróży.

Jestem wielkim fanem literatury podróżniczej i sięgając po tę pozycję naprawdę miałam nadzieję, że mnie oczaruje, gdyż już dawno nie czytałam dobrej książki podróżniczej.
Trudno jest napisać właśnie taką, by zaciekawiła i wciągnęła na tyle, aby po kilku rozdziałach nie odłożyć jej z powrotem na półkę. Nie często zdarza się, aby z zainteresowaniem słuchać opowieści o przygodach, w których sami nie uczestniczyliśmy. Autorce książki udało się jednak tak sprawnie ją napisać, że ani na chwilę nie jesteśmy znudzeni, wręcz przeciwnie, nie można się doczekać kolejnej strony, kolejnego rozdziału, byleby się dowiedzieć do jakiego kraju bohaterowie udadzą się następnie i kogo spotkają na swej drodze.

 / Fot. Fot. byledalej.waw.pl
Pozytywna energia, która bije z tej książki jest naprawdę inspirująca. Dodatkowo jest okraszona humorem, ciekawostkami dotyczącymi egzotycznych dla nas części świata i bystrymi uwagami autorki. Kolejnym plusem są zdjęcia, które nie przytłaczają treści a są bardzo celnym uzupełnieniem tekstu. Możemy na fotografiach zobaczyć to, co widzieli podróżnicy więc dokładnie wiemy o czym pisze Marta.

To bardzo ciepła i przyjemna książka. Czytałam ją podczas zimowych wieczorów i nie zajęło mi to zbyt dużo czasu, ponieważ czytało mi się ją tak dobrze, że nim się obejrzałam, byłam już przy ostatnich kartkach. To jest właśnie ta magia książki, dzięki której możemy z pomocą wyobraźni zwiedzić świat wraz z bohaterami nie ruszając się z własnego domu.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.