Facebook Google+ Twitter

Świat w hołdzie Pavarottiemu

Włochy będą pielęgnowały pamięć po Luciano Pavarottim. Minister spraw zagranicznych Massimo D'Alema zapowiedział cykl imprez kulturowych dedykowanych mistrzowi.

Luciano Pavarotti. / Fot. AKPAWłoskie centra kulturowe na całym świecie zajmą się organizacja koncertów, projekcji filmów oraz wystaw fotografii. Start akcji będącej ogólnoświatowym hołdem dla zmarłego 6 września w Modenie Pavarottiego, zapowiedziano już na 6 października.

Podczas imprezy Instytutu Kultury w Limie w Peru, zaplanowano wyświetlenie wywiadów z tenorem. W Budapeszcie, Kopenhadze oraz Lyonie będzie można zobaczyć koncerty z udziałem niezapomnianego Luciano. Nowojorczycy będą mieli szansę zobaczenia unikatowej wystawy fotograficznej poświęconej Pavarottiemu oraz wysłuchać jego archiwalnych nagrań.

Pavarotti był artystą kochającym publiczność – z wzajemnością. Sprawił, że opera stała się bardziej medialna. Jego niezrównane wykonania pieśni oraz arii operowych wytyczyły nowe trendy w muzyce klasycznej. Chętnie też angażował się w działalność charytatywną. W 1995 roku nagrał z Bono (U2) piosenkę „Miss Sarajevo”, z której dochód został przeznaczony na odbudowę Bośni.
W miesiąc po jego śmierci, świat podziękuje mu za jego ogromne serce i zasługi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ ;) La donna.... ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.