Facebook Google+ Twitter

Świat w którym żyjemy - świat alkoholi

Nigdy nie wątpiłem w kreatywność moich współobywateli a szczególnie biznesmenów.

Nigdy nie wątpiłem w kreatywność moich współobywateli a szczególnie biznesmenów i bizneswomen… Pamiętam jeszcze nie tak dawne czasy rodzenia się lokalnego kapitalizmu i pomysłowość w wymyślaniu nazw firm.

To wtedy narodził się: "Marpol" (czyli Małgorzata i Paweł), "Bropamat" (Bronek, Paweł, Mateusz – kolejność nieprzypadkowa), "Anger" (Anna i Grzegorz) i wiele innych równie wymownych. Jest w błędzie osoba myśląca, że tamte czasy odeszły a zawsze. Owszem nastąpiło chwilowe "uśpienie", ale teraz wyrastają jak grzyby po deszczu – kiedyś nazywane sklepami monopolowymi – teraz "Kacuś", "Alkohole świata", "Twój alkohol", "Świat alkoholi" i wiele innych, zamykających nasz świat w butelce…

Otaczają nas zewsząd, dostępne 24 godziny na dobę również dla osób bardzo młodych. Ja
i wielu moich znajomych wychowanych w innych czasach, mieliśmy inny świat. Jaki będzie on dla naszych dzieci? mam nadzieje, że to nie będzie "świat alkoholi"…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 18.10.2009 18:07

Szanowny Panie ROBERCIE, uwagę przyjmuję, Jednak dla sprostowania chcę podać, że pisząc o pogoni za pieniądzem miałem na uwadze łatwość dostępu bardzo młodych ludzi do zaopatrzenia się w produkty alkoholowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.10.2009 16:39

Uważam, że dobre jest pytanie "Jaki jest i jaki będzie świat naszych dzieci?". Gonitwa za pieniądzem za wszelką cenę, powoduje, że alkohol jest bardzo łatwo dostępny dla wszystkich, niezależnie od posiadanego wieku. Przecież powszechnie jest wiadomo jakie tragedie i nieszczęścia ludzkie powoduje alkoholizm. Państwo i rodzice również, muszą zauważyć ten istniejący i bardzo widoczny problem, może nie jest jeszcze za późno..... . Temat bardzo dobry.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.