Facebook Google+ Twitter

Świat według Nohavicy

W najbliższą niedzielę w Sali Koncertowej Radia Wrocław gwiazdy polskiej piosenki wystąpią w repertuarze czeskiego barda Jaromíra Nohavicy.

Plakat / Fot. materiał prasowy agencji FunPRTo jedyny koncert, podczas którego polskie gwiazdy takie jak: Elżbieta Wojnowska, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Czyżykiewicz, Krzysztof Daukszewicz, Artur Andrus, Tadeusz Woźniak, Piotr Woźniak, Aleksandra i Kuba Muraccy, Paweł Orkisz i Andrzej Ozga zaśpiewają po polsku piosenki Nohavicy.

Jaromír Nohavica urodził się w 1953 roku w Ostrawie, jego twórczość to zarówno utwory poetyckie, pełne zadumy ballady jak i piosenki wesołe, czasami nawet rubaszne. Piosenki czeskiego barda doczekały się Polskiej interpretacji, w zeszłym roku na polskim rynku ukazała się płyta "Świat wg Nohavicy" zawierająca utwory w tłumaczeniu Antoniego Murackiego.

Jaromír Nohavica / Fot. Mohylek (własność publiczną/http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Nohavicainconcert.jpg)Koncert "Świat wg Nohavicy" w Sali Koncertowej Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka przy ul. Karkonoskiej 10 już w najbliższą niedzielę o godzinie 19. Ceny biletów na to wydarzenie kulturalne wahają się od 30 do 100 zł i dostępne są na stronach Eventim.pl

Źródła: Agencja FunPR, Punkt Informacji Kulturalnej, Wikipedia Polska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.