Facebook Google+ Twitter

Świat wojny w 2009 roku

Według niemieckiego instytutu HIIK (Niemiecki instytut naukowy zajmujący się śledzeniem konfliktów zbrojnych na świecie) w obecnym roku na naszej planecie było toczonych 7 wojen na pełną skalę. Łącznie do dzisiaj w 2009 r. mieliśmy do czynienia z 365 konfliktami zbrojnymi.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Practice_AK74.jpg / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ea/Practice_AK74.jpg/608px-Practice_AK74.jpg W roku 2009 według danych HIIK mieliśmy do czynienia z siedmioma wojnami: w Somalii, Strefie Gazy, Jemenie, Sri Lance i dwie, niezależnie, w Pakistanie - Talibowie przeciw oddziałom plemiennym oraz przeciw wojskom rządowym. 31 konfliktów zbrojnych zostało zakwalifikowane jako bardzo poważne. W zeszłym roku niemieccy analitycy naliczyli dziewięć wojen. Instytut nie korzysta z żadnych prawnych definicji wojny, bierze pod uwagę poziom przemocy oraz przelanej krwi aby oddzielić konflikty zbrojne od wojen.

HIIK (Das Heidelberger Institut für Internationale Konfliktforschung) stawia sobie za cel zbieranie informacji na temat konfliktów zbrojnych na całym świcie. Działający na uniwersytecie w Hindenburgu instytut od 1991 roku publikuje swój coroczny raport nt. wojen. Od tego czasu doszło do 51 bardzo poważnych konfliktów zbrojnych.

Źródła:
Earth Times
Oficjalna strona HIIK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.