Facebook Google+ Twitter

Świat wolny od narkotyków?

11 marca w ONZ rozpocznie się "Spotkanie na Wysokim Szczeblu", podczas którego ustanowiony zostanie nowy kierunek polityki narkotykowej na najbliższe 10 lat. W Warszawie odbędzie się konferencja poprzedzająca to spotkanie.

Plantacja konopi indyjskich ze specjalistycznym sprzętem technicznym służącym m.in. do nawadniania upraw, oświetlenia z jednoczesnym ogrzewaniem, czujnikami wilgotności i temperatury została odkryta przez policję w posesji w podwarszawskich Ząbkach. Wartość około 400 krzaków to szacunkowo 100 tys. zł. / Fot. PolicjaJuż 11 marca rozpocznie się w ONZ spotkanie na Wysokim Szczeblu, poświęcone planom zmiany globalnej polityki narkotykowej. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce 10 lat temu, kiedy to uchwalono hasło "Drug Free World - we can do it". Efekty ówczesnych ustaleń i prowadzonej na ich podstawie polityki trudno nazwać oczekiwanymi; są nimi bowiem: podwojona ilość opium na rynku handlu narkotykami, alarmujące wskaźniki zakażeń HIV w krajach byłego Związku Radzieckiego, łamanie praw człowieka wśród osób uzależnionych w Chinach, Indiach czy Tajlandii, a także restrykcyjne prawo w Stanach Zjednoczonych, Polsce, czy Ameryce Łacińskiej.

Gdzie był błąd i co można zmienić? Na te pytania odpowiedzą: reprezentujący kraj produkujący narkotyki - Daniel Menija Londono, ekonomista zajmujący się badaniami kosztów „wojny z narkotykami” oraz Aleksander Ciechanowicz - zajmujący się osobami zakażonymi HIV w Rosji a także dyrektor programu Glob Drug Policy, OSI, Kasia Malinowska-Sempruch.

Na konferencji zostanie przedstawiony także najnowszy raport badania opinii społecznej na temat narkotyków w Polsce oraz Czechach, Bułgarii, Danii, Holandii, Szwecji i Węgrzech. Wydarzeniem dodatkowym będzie premiera pierwszego animowanego filmu ilustrującego globalny problem narkotykowy. Autorkami obrazu są wielokrotnie nagrodzone na międzynarodowych festiwalach młode artystki: Anna Błaszczyk i Paulina Majda ze Studia Filmowego Se-Ma-For, które będą także obecne na konferencji. Spotkanie to odbędzie się 5 marca, o godz. 11, w Galerii Zachęta, przy pl. Małachowskiego 3, w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.03.2009 14:38

Kilka istotnych faktów o konopiach:
Aby śmiertelnie przedawkować marihuanę potrzeba 40 000 razy więcej niż wystarczy do uzyskania efektu narkotycznego. Współczynnik ten dla alkoholu wynosi od 1:4...10.
Miara mocy uzależniającej w/g instytutu Cato dla nikotyny wynosi 100, dla alkoholu 81, dla marihuany 21.
Leki pochodzące z konopi mogłyby zastąpić ponad do 30% wszystkich farmaceutyków dostępnych dziś na rynku.
Z konopi otrzymuje się fitynę, która pobudza proces krwiotwórczy, nasila także wzrost i rozwój tkanki kostnej, a także poprawia czynność układu nerwowego. Fitynę stosuje się w medycynie przy leczeniu histerii, neurastenii, krzywicy, niedokrwistości, gruźlicy, i choroba układu płciowego. Łącznie mówi się o pozytywnym działaniu na ok. 50 różnych chorób (jaskra, choroba Parkinsona, Alzheimera, stwardnienie rozsiane, alkoholizm, nowotworami, anoreksja, AIDS)
Rynek marihuany w 16-milionowej Holandii przynosi dla kraju zysk ok. 5 mld EUR rocznie.
Dlaczego marihuana jest nielegalna? WolneKonopie.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.03.2009 17:08

Problemem nie są narkotyki lecz głupota rządzących którzy myślą że jakikolwiek zakaz czegokolwiek spowoduje zanik "problemu". Nigdy odkąd funkcjonuje ludzkość nikt nie zakazywał ani handlu ani posiadania ani też używania i przez tysiące lat "problemu" nie było i nagle pojawił się w zmasowanej ilości od kiedy ktoś wpadł na pomysł że należy coś limitować. Efekty widzimy na co dzień liczba uzależnionych rośnie a nie maleje z czego wniosek że takie podejście nie zdaje egzaminu. Czas najwyższy na zmianę nastawienia i uwolnienie rynku. Jednostki słabe których nawet przy pomocy darmowych terapii nie uratujemy wyginą a jednostki silne będą funkcjonować. Czas na powrót do natury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.