Facebook Google+ Twitter

Świat wzdycha do Putina. Ludzie cenią go wyżej niż papieża

Wśród najwyżej cenionych przywódców wyprzedził go tylko Obama. Tak przynajmniej wynika z sondażu przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie w USA wzywają do sojuszu z Rosją nawet republikanie. Terroryści będą musieli coś zrobić?

Portrety Putina do nabycia - w jednej z moskiewskich księgarni. Wkrótce staną się chodliwym towarem na całym świecie? / Fot. Vladimir MenkovW swoim dzisiejszym wydaniu słynny londyński dziennik „The Times” opublikował wyniki przeprowadzonego na zlecenie jego redakcji w trzynastu krajach sondażu opinii publicznej, w którym respondenci wskazywali na swoją ulubioną postać spośród osób trafiających na pierwsze strony gazet i portali internetowych. Na pierwszym miejscu znalazł się Bill Gattes, na drugim urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych, na trzecim przywódca Rosji, a czwarte zajął papież Franciszek. Doniósł o tym z dumą Głos Rosji (oraz agencja prasowa RIA Novosti), przypominając, że zaledwie kilka tygodni wcześniej Władymir Władymirowicz został ogłoszony człowiekiem roku przez redakcję tygodnika „Time”, a także zajął pierwsze miejsce na stale odświeżanej liście najbardziej wpływowych ludzi miesięcznika „Forbes”.

voiceofrussia.com

Próbując wyjaśnić ten fenomen jeden z redaktorów tej najstarszej rozgłośni międzynarodowej pisze o uznaniu dla mocnego człowieka Rosji jako tego, który: 1) uniemożliwił natowską interwencję zbrojną w Syrii (czytaj między wierszami: wykiwał wuja Sama), 2) doprowadził do braku stowarzyszenia między UE a Ukrainą (czytaj: upokorzył eurokratów). No cóż, moim skromnym zdaniem, przy całej niepopularności w Europie Zachodniej mocarstwowych ambicji Jankesów (czy też może po prostu wiązaniu ich giełd i banków z szalejącym obecnie bezrobociem), a także wręcz wściekłości zwykłych ludzi na kryzys strefy euro itd., trzeba uwzględnić jeszcze to i owo. Np. twardą postawę wobec środowisk LGBT, tzn. podpisanie ustawy o zakazie propagandy homoseksualnej wobec nieletnich. W ogóle głoszony ostatnio już wręcz formalnie (orędzie prezydenta o stanie Federacji) program umiarkowanie konserwatywny, którego w sposób spójny i przekonujący nie potrafi od ponad dwudziestu lat przedstawić i wprowadzać w czyn żaden zachodni przywódca.

Nic dziwnego, że wzbudziło to w końcu szacunek, a nawet pewną sympatię amerykańskich konserwatywnych działaczy i publicystów starej szkoły, mających spore wpływy w Partii Republikańskiej. W dyskusji i ankiecie telewizji Al-Jazeera, zwanej też kuwejcką BBC, wypowiadali się na rzecz strategicznego, trwałego współdziałania z Rosją m. in. Pat Buchanan i John Batchelor.

voiceofrussia.com

Wobec tej zaznaczającej się dość wyraźnie niejako świeckiej apoteozy Putina (czy też przyjęcia go do Panteonu) z pewnością gotują się ze złości „bojownicy o wolny Kaukaz”. Należy się obawiać, że wojujący islamiści zrobią wszystko co w ich mocy, aby zerwać olimpiadę w Soczi, urządzając tam potworną jatkę sportowców lub widzów. Nic dziwnego, że Departament Stanu wzywa obywateli amerykańskich wybierających się na te igrzyska do zachowania szczególnej ostrożności, m. in. unikania korzystania ze zbiorowych środków transportu. Zarazem jednak FBI wysłała na pomoc Rosjanom dziesiątki swoich agentów.

en.ria.rul

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Grzegorzu, jestem pełen atencji dla twojej erudycji i przenikliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trwa wprowadzenie Rosji do krajów bogatej północy, ma to stanowić przeciwwagę dla umacniających się Chin.
Nie jest tajemnicą , że na wojnie zarabia się najlepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dlatego do przyczyn powtarzających się schematów w historii, moim zdaniem, należy choć hipotetycznie zakładać możliwość prowokacji, także sił wewnątrzpaństwowych przeciw własnym obywatelom." Bez wątpienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

/Co z tego wynika?/

Ano właśnie, ja też się pomyliłem, bo to nie "plebiscyt" ( chyba, że wewnętrzny Time'a), a nagroda tygodnika. Niektórzy mówią, że "wydawców".
Istotne jest przecież, kto tam pociąga za sznurki...

Dlatego do przyczyn powtarzających się schematów w historii, moim zdaniem, należy choć hipotetycznie zakładać możliwość prowokacji, także sił wewnątrzpaństwowych przeciw własnym obywatelom.
Psychopaci u władzy nie cofną się przed żadną zbrodnią, aby później usprawiedliwić działania dla nich korzystne i, o co chodziło, przy sytuacyjnym poparciu społecznym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Artur Wojnowski

Hitler i Stalin, Stalin nawet dwukrotnie trafili na okładkę jako człowiek roku "Time'a" (dwukrotnie również L. B. Johnson i Nixon). Do "wielkiej" trójki apokaliptycznych zbrodniarzy zabrakło Mao (wybrano jego rywala Czang Kaj Szeka). Co z tego wynika? Jesteśmy w przededniu trzeciej światowej?

Putin rzeczywiście wygrał tę okładkę w 2007, a w ub. r. papież Franciszek. Moja pomyłka, wynikła z obawy, by mnie ktoś nie wyprzedził z tym tematem (gdy się człowiek spieszy wiadomo kto się cieszy).

Komentarz został ukrytyrozwiń

/...przypominając, że zaledwie kilka tygodni wcześniej Władymir Władymirowicz został ogłoszony człowiekiem roku przez redakcję tygodnika „Time”/

Chyba lat, nie tygodni...

Komentarz został ukrytyrozwiń

pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C5%82owiek_Roku_tygodnika_Time

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, zgadywać nie proponuję, bo z pewnością Pan wie, kto wygrywał w plebiscycie Time'a w 1938, 1939 i 1942 roku...

wikipedia.org/wiki/Cz%C5%82owiek_Roku_tygodnika_Time

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak doniósł przed chwilą serwis światowy Głosu Rosji w swoim programie radiowym, w Brazylii wygrał papież, w USA Angelina Jolie, a w Indiach miejscowy gracz w krykieta. Zgadnijcie proszę kto w W. Brytanii...

@ Andrzej Chorążewicz
Był człowiek, który próbował to zmienić. Ma teraz w naszej stolicy spory pomnik, pod którym gromadzą się ci, co niewiele rozumieją z jego wskazań i przemyśleń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważam, że w związku z mądrą myślą Szanownego Przedmówcy GPC (skrót do rozszyfrowania dla myślących) powinna jak najszybciej przeprowadzić sondaż w kraju i za granicą (wśród Polonii) na najbardziej znienawidzonego zagranicznego polityka. Wynik z pewnością zaskoczy resztę świata i zostanie opublikowany w najważniejszym języku międzynarodowego porozumienia przez wszystkie portale, które się nim posługują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.