Facebook Google+ Twitter

Świat żegna Robina Williamsa: Dżinie jesteś wolny

"Robin Williams był lotnikiem, lekarzem, dżinem, nianią i wszystkim innym. Był jedyny w swoim rodzaju" - napisał Barack Obama na Twitterze. Mel Gibson nazwał zmarłego "punktem odniesienia dla wielu aktorów". Jego śmierć jest szeroko komentowana w mediach i serwisach społecznościowych.

 / Fot. EPA/TRACEY NEARMYWspaniały sposób na pożegnanie aktora znalazła Akademia Filmowa. Na Twitterze zamieszczono kadr z filmu "Alladyn", w którym Robin Williams dubbingował dżina z podpisem "Dżinie, jesteś wolny". Tweet został udostępniony ponad 244 tys. razy.

Mieszkańcy Bostonu zamieścili cytaty z filmu "Buntownik z wyboru" ("Good Will Hunting") nieopodal ławki, na której siadał w filmie grany przez Williamsa Sean Maguire. Kwiaty pojawiły się pod domem w San Francisco, w którym mieszkała "Pani Doubtfire".

"Robin był błyskawicą komediowego geniuszu, a nasz śmiech był grzmotem, który go wzmacniał. Był moim kumplem i nie mogę uwierzyć, że już go nie ma" - napisał z kolei Steven Spielberg cytowany przez serwis Gazeta.pl.

Znany aktor John Travolta wyznał, że nigdy nie znał "słodszej, jaśniejszej i bardziej rozważnej osoby niż Robin". "Robin Williams sprawiał, że świat śmiał się i myślał. Będę o tym pamiętał i chwalił. Wspaniały człowiek, artysta i przyjaciel. Będę za nim tęsknił ponad miarę" - napisał Kevin Spacey.

Robin Williams został znaleziony martwy w swoim domu 11 sierpnia. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Aktor od wielu lat cierpiał na depresję. Był alkoholikiem, zażywał też narkotyki. W 1983 r. na wieść o ciąży jego żony zerwał z nałogami. W 1988 r. przyznał, że brał kokainę, by się ukryć. Po 20 latach powrócił do używek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"... Miał wiele współczucia dla otaczającego go świata i ludzi. Człowiek, który miał wielkie serce. Pomagał publicznie innym, ale przede wszystkim prywatnie. O tej części jego życia wie niewielu. Osiągnął wiele jako komik, ale dał się poznać jako aktor dramatyczny. Odszedł za szybko, będziemy za nim tęsknić..." - Mel Gibson.
Wiadomo już , że ten wspaniały człowiek i niezwykle utalentowany Artysta sam odebrał sobie życie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pogoda ducha, jaka znamy, była każdorazowo kreacją aktorską. Kreacją genialną.
Ale nikt z nas go nie znał osobiście, trudno wiec mówić o "pogodzie ducha" człowieka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielka strata.. Finał życia, który jest przestrogą, że pogoda ducha może być pozorna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.