Facebook Google+ Twitter

„Świata Malowanie…” wystawa w legionowskiej galerii "Ratusz"

W dniu 14 maja 2014 w galerii „Ratusz”w Legionowie władze samorządowe miasta i powiatu dokonały otwarcia wystawy twórczości artystycznej wychowanków i uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych.

 / Fot. Jerzy Jastrzębski-Prace wychowanków i uczniów przedstawiają świat widziany oczami dziecka niepełnosprawnego, ukazują piękno otaczającej nas rzeczywistości ,to piękno którego na co dzień często nie dostrzegamy -mówiła Ewa Lewicka- dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. Prace osób niepełnosprawnych budzą emocję, zachwycają, zadziwiają bogactwem barw, różnorodnością stosowanych technik malarskich ,rzeźbiarskich. Są piękne i szczere w swoim przekazie. Wystawa „Świata Malowanie” stała się możliwa dzięki wytrwałej pracy nauczycieli, rodziców oraz artystów, którzy odwiedzają naszą szkołę i pomagają rozwijać się naszym uczniom. Warsztaty artystyczne z udziałem malarzy, rzeźbiarzy to wielkie wydarzenie artystyczne dla całej społeczności szkolnej. Za owoce tych spotkań, życzliwość,  / Fot. Jerzy Jastrzębskiwsparcie, doskonalenie warsztatu artystycznego naszych uczniów dzisiaj serdecznie dziękuje pani Barbarze Retmaniak , pani Zofii Piotrowskiej, pani Matyldzie Durka, panu Tomaszowi Chodkowskiemu, Panu Markowi Kraussowi, panu Januszowi Dłużniewskiemu, panu Mieczysławowi Krzymowskiemu i panu Andrzejowi Bochaczowi – dodała.

Przedszkolaki, gimnazjaliści, uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej mają inną perspektywę widzenia z uwagi na wiek , doświadczenia życiowe, wiedzę o świecie i umiejętności. Stąd też odmienność w zastosowaniu kolorów, technik, oraz poruszanych tematów. Młodzi adepci sztuki malując, wycinając i rzeźbiąc pokazują świat poprzez pryzmat własnych przeżyć  / Fot. Jerzy Jastrzębskii emocji. Uświadamiają nam, że są integralną częścią tego świata. Całość ekspozycji jawi się jako barwna,ciekawa, niepowtarzalna opowieść o różnorodnych obliczach świata. Ta opowieść swoim ujęciem wciąga i zachęca do głębszego wejrzenia się w nią. Ekspozycja przedstawia prace plastyczne i rzeźbiarskie.

Na scenie sali widowiskowej młodzi aktorzy zaprezentowali przedstawienie teatralne pt.”Kopciuszek”, które było  / Fot. Jerzy Jastrzębskipodsumowaniem ich dokonań w tej dziedzinie. Stalo się ono szczególnym wydarzeniem, gdyż zostało przygotowane przez niemówiących uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, którzy korzystają z alternatywnych metod komunikacji i posługują się komunikatorami, elektronicznymi urządzeniami do nagrywania i odtwarzania dźwięków.

Wystawa i przedstawienie świadczą o głębokim potencjale twórczym, który jest udziałem wszystkich ludzi. Wystarczy  / Fot. Jerzy Jastrzębskistworzyć tylko odpowiednie warunki, aby on się objawił. Twórca musi znaleźć to w czym czuje się najlepiej. Odkryć swoją dziedzinę sztuki , którą chce uprawiać. Nieraz poszukiwania właściwej ścieżki trwają długo, ale warto nie ustawać w jej poszukiwaniach. Jedni odkrywają siebie bardzo szybko. Innym jest potrzebna pomoc i odpowiednio długi czas.


 / Fot. Jerzy JastrzębskiWystawa jest kolejnym wydarzeniem zorganizowanym w ramach obchodów III Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego, których organizatorami są : Fundacja „Promień Słońca”, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych, ul. Jagiellońska 69, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II, Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie, Arena Legionowo, KZB. Miejski Szkolny Związek Sportowy w Legionowie. Patronami Dni Osób Niepełnosprawnych są: Starosta Powiatu Legionowskiego Jan Grabiec, Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski. Patronat medialny sprawują :Gazeta Powiatowa, Gazeta Miejscowa i Ltv, radio Hobby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.