Facebook Google+ Twitter

Świąteczna e-dobroczynność? Pomagamy oszczędzając i klikając

Do panteonu organizatorów akcji charytatywnych przed świętami włączają się również serwisy zakupów grupowych oraz ogłoszeniowe. Jedne sprzedają kartki, inne dokładają do kuponów, nabywanych przez użytkownika, a kolejne płacą za klikanie.

Przed świętami chętniej otwieramy nasze serca i portfele dla potrzebujących - tym chętniej, że dobroczynność nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Wystarczy Internet. / Fot. http://www.flickr.com/photos/fajalar/2976531578/sizes/o/in/photostream/I może właśnie ta nowa platforma działań charytatywnych ma szanse na powodzenie? Zakupy grupowe wkroczyły do Polski z impetem zyskując w zaledwie w półtora roku miliony klientów, przebierających w zniżkach na podróże, SPA, rozrywkę czy kolacje w restauracjach.

Większe oszczędności - głębsza kieszeń dla potrzebujących

Pierwsza trójka wiodących serwisów, czyli Citeam, Gruper i Groupon, notują od miliona do niemal czterech milionów użytkowników oraz tysiące odsłon dziennie. A to już połowa sukcesu, jeśli mówimy o potencjalnym dotarciu akcji charytatywnej do dobroczyńców. Plus, skoro i tak oszczędzamy na weekendzie w górach czy masażu, cóż nam szkodzi szarpnąć się o kilka złotych więcej i wspomóc szczytny cel? Taką formułę wykorzystuje właśnie Fundacja Hospicyjna, która jest znana z corocznej akcji „Hospicjum To Też Życie” oraz z kampanii zachęcającej osoby po 50. roku życia do włączania się w prace wolontariatu.

Na jednym z serwisów zakupów grupowych trwa właśnie akcja organizowana przez Fundację, której ideą jest wystawienie specjalnej oferty świątecznej – użytkownik może podarować 5 zł do puli charytatywnej, do której serwis zakupowy dokłada drugie tyle. Tym samym z jednej transakcji Fundacja uzyskuje 10 zł, które przeznacza na zakup sprzętu medycznego dla wybranych hospicjów znajdujących się pod jej opieką. Akcja odbywa się na Citeam.pl, można ją znaleźć tutaj: citeam.pl oraz w kategoriach miast, w których działają hospicja – Wrocławiu, Trójmieście i Warszawie.

Organizator akcji informuje o konkretnym zapotrzebowaniu hospicjów na sprzęt. Tym samym użytkownicy serwisu zakupowego z każdym kuponem przybliżają Fundację do zakupu dla ciężko chorych dzieci m.in. pomp infuzyjnych, ssaków medycznych, łóżka rehabilitacyjnego czy płuczko-dezynfekatora. Przekazanie daru ma się odbyć jeszcze przed świętami, a każdy „grupowy” dobroczyńca po zapłaceniu 5 zł dostaje obietnicę otrzymania fotoreportażu z przekazania pieniędzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

hermiona
  • hermiona
  • 12.12.2011 22:38

jeden z tych największych portali chyba miał jakąś akcję z programem Pajacyk kiedyś

Komentarz został ukrytyrozwiń
lemon
  • lemon
  • 12.12.2011 17:36

korzystam dość często z największych portali i jestem jak najbardziej za takimi akcjami

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.