Facebook Google+ Twitter

Świąteczna gorączka na poczcie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-04 07:49

Aż 100 dodatkowych pracowników zamierza zatrudnić w Łodzi Poczta Polska w gorącym przedświątecznym okresie. Na razie ściągnięto do pomocy pierwsze 10 osób.

 / Fot. "Express Ilustrowany"Już teraz do Centrum Poczty Polskiej przy al. Włókniarzy, gdzie znajduje się sortownia, wpływa blisko 6 tysięcy paczek dziennie (o ok. 20 proc. więcej niż w listopadzie), a tuż przed Wigilią pocztowcy spodziewają się wzrostu nawet do 50 procent!

Każda paczka i list dotrą do adresata w ciągu trzech dni od daty jej nadania (o ile zostały wysłane przed godziną 15), a przesyłka priorytetowa powinna dojść na drugi dzień - zapewnia Marek Witczak z Centrum Poczty Polskiej w Łodzi. - Taki sam termin obowiązuje w przypadku krajów europejskich, choć tu czas oczekiwania może wydłużyć się do pięciu dni.

Pracownicy poczty sortują napływające i wysyłane paczki 24 godziny na dobę.

- Brakuje nawet czasu na posiłek - mówi Aleksandra Rożniata z rozdzielni ręcznej listów. - Najgoręcej jest w nocy. Nie można odejść od swojego stanowiska nawet na chwilę.

Podobnie jest w miejscach, gdzie segreguje się paczki. Łodzianie wysyłają i dostają o tej porze roku przeróżne rzeczy: nie tylko ubrania, książki, żywność, sprzęt AGD, ale też szyby, lustra, opony, elementy karoserii samochodów, a nawet żywe rośliny i ptaki. Większość to prezenty gwiazdkowe.

Jeśli chcemy, by przesyłka dotarła na gwiazdkę do adresata na innym kontynencie, powinniśmy ją wysłać nie później niż w przyszłym tygodniu.

(mgr) - " Express Ilustrowany"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.