Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5748 miejsce

Świąteczna iluminacja Warszawy już od 4 grudnia

Koncert na pl. Zamkowym, uroczyste włączenie iluminacji na warszawskich ulicach oraz finał konkursu na imiona dla maskotek Euro 2012 - tak rozpocznie się w Warszawie sezon świąteczny. Dziś na konferencji prasowej władze stolicy przybliżyły szczegóły akcji.

Choinka na pl. Zamkowym w 2008 r. / Fot. Urząd Miasta WarszawaOtwarcie świątecznego sezonu w Warszawie odbędzie się dwa dni przed mikołajkami. Na placu Zamkowym zaplanowano koncert "Wielka iluminacja świątecznej Warszawy" zorganizowany przez Stołeczną Estradę. Na scenie ustawionej przy kolumnie Zygmunta wystąpią: Patrycja Markowska, Sienna Gospel Choir, Urszula, K.A.S.A, gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Piaseczny. Całość poprowadzi Piotr Bałtroczyk.

Oprócz koncertu zaplanowano również liczne gry i zabawy oraz wspólne odśpiewanie kolędy "Przybieżeli do Betlejem". Mieszkańcy będą mieli okazję do złożenia sobie życzeń na specjalnie postawionej "ścianie życzeń".

Podczas tradycyjnego, uroczystego rozświetlenia ponad 27-metrowej choinki, które jak zwykle przypadnie w udziale prezydentowi miasta, publiczność wypuści w powietrze ponad 500 balonów z zamieszczonymi w środku diodami, ozdabiając w ten sposób niebo nad stolicą.

Dyrektor Biura Promocji Miasta, Katarzyna Ratajczak zapowiada, że tegoroczna inauguracja
iluminacji w stolicy będzie bardziej widowiskowa niż zazwyczaj. Między innymi dlatego, że uatrakcyjnią ją oficjalne maskotki Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012. Aktualnie maskotki znajdują się w trasie objazdowej po miastach Polski i Ukrainy (dzisiaj są w Doniecku), zaś 4 grudnia dotrą do Warszawy. Od godziny 16 do 18 będzie można zrobić sobie z nimi zdjęcie. Wtedy po raz pierwszy, zostaną ogłoszone imiona maskotek. A po skończonej imprezie maskotki przejadą bryczką Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem. Iluminacja na ul. Długiej w 2009 r. / Fot. Urząd Miasta Warszawa

Świąteczne dekoracje, znane z poprzednich dwóch lat, rozbłysną na rynku Starego Miasta, na ul. Piwnej, Świętojańskiej, Nowomiejskiej, Zapiecek, placu Zamkowym, Krakowskim Przedmieściu, Nowym Świecie, rondzie de Gaulle'a, placu Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskich, pl. Na Rozdrożu, ul. Belwederskiej, aż do Gagarina. W tym roku ozdobione zostaną też latarnie na ulicy Podwale i Emilii Plater oraz na placu Grzybowskim.

Iluminacje Nowego Światu, na odcinku między ul. Świętokrzyską a Smolną, przygotowuje Stowarzyszenie Nowy Świat, które organizuje osobną konferencję w tej sprawie 2 grudnia w Pijalni Czekolady.

Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, Grażyna Lendzion zapowiedziała, że 4 i 5 grudnia z ruchu drogowego zostanie wyłączony Trakt Królewski, od ul. Miodowej do Al. Jerozolimskich, aby wszyscy mieszkańcy mogli swobodnie podziwiać świąteczne dekoracje.

Dyrektor Zarządu Terenów Publicznych, Renata Kazanowska poinformowała, że w tym roku dekoracje rozbłysną także na tarasie widokowym placu Zamkowego, aby były widoczne także dla jadących od strony Pragi. Nowa dekoracja na stałe umieszczona będzie na moście Śląsko-Dąbrowskim, a na ulicy Ząbkowskiej do końca stycznia.Iluminacja na placu Trzech Krzyży w 2009 r. / Fot. Urząd Miasta Warszawa

Iluminacja wykonana jest z zastosowaniem technologii energooszczędnych diod ECO-LED. Są one także przyjazne dla środowiska, gdyż zużywają mniej prądu niż tradycyjne żarówki. Ozdoby będą zróżnicowane pod względem barw, a całość sterowana będzie przez nowatorski system, który daje możliwość monitoringu sprawności dekoracji oraz włączania ozdób niezależnie od oświetlenia ulicznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Brzmi interesująco...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No będzie się działo, a raczej świeciło... Gwiazdki za rzetelną zapowiedź.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.