Facebook Google+ Twitter

Świąteczna kraina rodem z bajki Disneya

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-15 17:42

Wprawdzie w Wielkiej Brytanii tradycja przygotowywania i spędzania świąt różni się od naszej, jednak atmosfera jest równie podniosła. Londyn w grudniu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmienia się w świąteczną krainę rodem z bajki Walta Disneya.

Gigantyczny, 80-letni świerk, który stanął na Trafalgar Square, pochodzi z Norwegii / Fot. Fot. VisitbritainNa szczególną uwagę zasługują dekoracje na Bond Street, Carnaby Street, Marylebone High Street czy Oxford Street. Oprócz jedynej w swoim rodzaju atmosfery miasta, warto także zwrócić uwagę na tradycyjne rozrywki, którym się w czasie świąt oddają mieszkańcy Londynu.

Do najbardziej znanych i lubianych należy Wielki Świąteczny Bieg z Puddingiem (The Great Christmas Pudding Race), który się odbywa w Covent Garden. Londyńczycy uwielbiają także wszelkiego rodzaju kiermasze świąteczne. Dużym zainteresowaniem cieszą się również świąteczne koncerty kolęd, wystawy i premiery świątecznych filmów oraz przedstawień, w tym również pantomimy.

Co koniecznie trzeba zrobić w święta w Londynie? Osoby, które szukają ciekawych prezentów, powinny w pierwszej kolejności pójść na jeden ze świątecznych targów: German Christmas Market (trwa do 3 stycznia 2010 roku) czy Cologne Christmas Market (do 23 grudnia 2009 roku), organizowany pomiędzy Southbank Centre a London Eye.
 / Fot. logo
Całość przeczytaj na swieta24.pl

Autor: Marta Legieć/Dziennik Bałtycki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.