Facebook Google+ Twitter

Świąteczna kwesta dla najbardziej potrzebujących dzieci. Wrocław

W czwartek, 16 grudnia, od godz. 15 rozpocznie się dwugodzinna kwesta dla najbardziej potrzebujących dzieci z Wrocławia. Akcja odbędzie się przy ul. Powstańców Śląskich 2-4 CH Arkady we Wrocławiu

Wrocławska choinka / Fot. Materiał prasowy z www.wroclaw.plŚwięta Bożego Narodzenia to wyjątkowy punkt w kalendarzach polskich rodzin. Przygotowania rodzinne, uroczysta atmosfera i ciepło kojarzące się z choinką, wigilijną wieczerzą oraz prezentami, na które czekają nie tylko najmłodsi.

Niestety, tysiące polskich dzieci - nie tylko z domów dziecka - nie ma szans na przeżywanie prawdziwie rodzinnych świąt ani na wigilijny poczęstunek czy prezenty. We Wrocławiu ten problem społeczny jest ogromny.

W czwartek, 16 grudnia, od godz. 15 rozpocznie się dwugodzinna kwesta dla najbardziej potrzebujących dzieci. Akcja odbędzie się przy ul. Powstańców Śląskich 2-4 w Centrum Handlowym Arkady we Wrocławiu. Pieniądze za pośrednictwem Wrocławskiego Oddziału Caritas zostaną przekazane na rzecz dzieci, które najbardziej potrzebują wsparcia podczas świąt. W akcji weźmie udział 20 dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 83, która aktywnie działa i wspiera wrocławski Caritas.

Pierwszy datek zostanie przekazany przez Zarząd Arkad Wrocławskich. W akcji będą również uczestniczyć podopieczni Caritas, którzy zaproszeni na słodki poczestunek zaśpiewają kolędy pod ogromną choinką stojąca w holu galerii.

Serdecznie zachęcam do udziału w "Świątecznej Kweście Na Rzecz Najbardziej Potrzebujących Dzieci z Wrocławia". Niech wrocławska tradycja wzorowych działań na rzecz dobra społecznego i w tym roku przyniesie efekty i owoce w postaci odrobiny szczęścia dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Takie inicjatywy są cenne zwłaszcza przy okazji takiego "rodzinnego" święta. Liczę na Twoją relację. Podobno w akcji uczestniczyć będą aktorzy naszych teatrów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo cenna inicjatywa życzę w czwartek ciężkich i pełnych skarbonek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.