Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

36612 miejsce

"Świąteczne" śmietniki w Lubartowie

Drugi dzień świąt spędziłam w Lubartowie - moim rodzinnym mieście w województwie lubelskim. Zupełnie przypadkiem odnalazłam tu drugą, ciemną stronę świątecznych przygotowań i atmosfery porządków.

Fot.: U.A.MarczewskaJest chłodny, zimowy wieczór. W trakcie przechadzki po osiedlu mijam dobrze znany sobie śmietnik. Niewielki, murowany budyneczek zdobi hasło: "Wysypuj śmieci do pojemnika. To też kultura". Wystarczy rzut oka w kierunku wejścia, by zauważyć, że przynajmniej w okresie świątecznym zalecenie nie spotkało się z pozytywnym odzewem. Na betonowej posadzce piętrzą się stosy odpadów, rzuconych byle jak, głównie w przejściu. Poza tradycyjnymi workami na śmieci widzę zupełnie luźno porzucone przedmioty: opakowania po środkach chemicznych, ozdoby świąteczne czy rakietki do badmintona. Trudno przypuszczać, by ktoś korzystał z nich aktywnie o tej porze roku. Pozbycie Fot.: U.A.Marczewskasię rakietek było zapewne elementem świątecznych porządków. Dosłownie kilka krokówFot.: U.A.Marczewska dalej stoją kontenery przeznaczone na posegregowane odpady. To, co uderza w zestawieniu z oglądanym wcześniej obrazem, to względny porządek panujący wokół nich. Najwidoczniej mało kto z nich korzysta. Lekko zniesmaczona pstrykam kolejne fotki.
-Ładne będzie pani miała zdjęcia - rzuca w moim kierunku przechodzień.

Bo w piątek wywozili

O segregacji odpadów myślą tylko nieliczni. Pomijając jednak ten fakt, trudno całą winą za zaistniałą sytuacjęFot.: U.A.Marczewska obarczać wyłącznie korzystających ze śmietników ludzi. Kontenery dla ogólnych odpadów są bowiem wypełnione po brzegi.
- Śmieci po raz ostatni były wywożone w piątek - opowiada mi mieszkaniec osiedla. - A przecież wiadomo, że główne porządki ludzie robili dopiero w sobotę.
Efekt świątecznych przygotowań piętrzy się zatem na niejednym lubartowskim śmietniku, stając się elementem krajobrazu dla osób zmierzających na pasterkę bądź w odwiedziny.
Za wywóz śmieci odpowiedzialna jest Spółdzielnia Mieszkaniowa. Cóż, jedno jest pewne - jej pracownicy z pewnością będą mieć jutro mnóstwo pracy.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Po prostu zgroza!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry artykuł. Oto, jacy jesteśmy. Porządki obowiązują tylko w domu, poza domem to już nie nasza działka.............

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet i paletkom się dostało - czyżby nieudany prezent świąteczny?? (zdjęcie z lewej na dole)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko mówi mi samo ostatnie zdjęcie z prawej strony... Warto się zastanowić nad tym tematem - ciemna strona przygotowań.

P.S.: Dziennikarz czujny nawet w święta - za to plusik. Dobrze, że zrobiłaś zdjęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.