Facebook Google+ Twitter

Świąteczne spotkanie prezydenta Bytomia z dziennikarzami

W czwartkowe popołudnie prezydent Bytomia Piotr Koj spotkał się z mediami. Tego typu spotkania należą już niemal do świątecznej tradycji. Wielkanocne życzenia dla lokalnych mediów przyjęli dziennikarze.

"Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzę, by ten czas był wypełniony pokojem i radością. Niech Zmartwychwstanie Pańskie pozwoli z nadzieją i ufnością patrzeć w przyszłość"
Świąteczne życzenia prezydenckie Piotra Koja / Fot. Piotr A.JeleńTak życzył dziennikarzom i nie tylko, ale całej bytomskiej społeczności, prezydent Bytomia, Piotr Koj podczas tradycyjnego spotkania z mediami w Biurze Promocji Miasta przy Rynku 7.

Przy świątecznym stole, jak to bywa z dziennikarzami, nie mogło się obejść bez pytań, chwili refleksji i wspomnień, chociaż w bardziej świątecznej atmosferze, to nie mniej istotnych dla mieszkańców Bytomia.

Czy kubeł zimnej wody wylany w Poniedziałek Wielkanocny na osobę, która sobie tego nie życzy, to świąteczna tradycja czy akt wandalizmu?

Okazuje się, że bytomscy stróże prawa, którzy w ten dzień wyjdą na miasto w zwiększonych patrolach, będą baczną uwagę zwracać na sposób kultywowania wielkanocnych tradycji.
- Święta nie mogą być usprawiedliwieniem czynu zabronionego - mówi Adam Jakubiak, rzecznik prasowy bytomskiej policji. - Niewłaściwe kultywowanie tradycji zagraża bezpieczeństwu. Osoby, które za wszelką cenę chcą polać kogoś wodą, nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. A te mogą być naprawdę groźne. Podczas Świąt Wielkanocnych z całej Polski docierają do nas wieści o laniu wodą z hydrantów ulicznych, wrzucaniu dziewcząt do zbiorników wodnych czy nawet podtapianiu w fontannach - wylicza Jakubiak. To zwykłe chuligaństwo i w takich sytuacjach należy wezwać policję albo straż miejską.
I tutaj, gdy osoba poszkodowana udowodni, że poniesione straty za zniszczone ubranie wynoszą do 250 zł, sprawca będzie musiał za nie zapłacić. Jeżeli kwota ta zostanie przekroczona, czyn ten traktowany będzie już jako przestępstwo, za które może grozić nawet do 5 lat więzienia.
Tak więc "pseudotradycjonaliści" miejcie się na baczności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dobra inicjatywa ! Radosnych Świat !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ireneuszu, może przykład pójdzie z dołu . Wszystkim odwiedzającym profil życzę radosnych i wesołych Świąt Wielkiej Nocy z przepięknymi prezentami od Zajączka:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zasmuciłeś mnie Piotr tą informacją. Nasz "ogólnopolski Guru" niestety zlekceważył "plebs". Ani życzeń, ni świątecznego słowa. Ja przynajmniej nic o tym nie wiem. Niby drobnostka, jakże jednak charakterystyczna przy ocenie kadencji. Gratuluję wyboru człowieka znającego swoje miejsce w szeregu i wiedzącego gdzie jest granica bufonady. Wszystkiego dobrego z okazji Świąt.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.