Facebook Google+ Twitter

Świąteczne spotkanie z kombatantami

W świątecznej atmosferze, przy opłatku i wzajemnych życzeniach, w czwartek 21 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyło się spotkanie Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Samorządowcy i kombatanci podczas świątecznego spotkania. / Fot. Andrzej PruśObok starosty starachowickiego Andrzeja Matyni, któremu towarzyszyli wicestarosta Andrzej Sendecki oraz członkowie zarządu powiatu Jadwiga Maciejczak i Waldemar Wrona, w spotkaniu uczestniczyli także: Ksiądz Prałat Bogdan Lipiec Kapelan Batalionów Chłopskich oraz Ksiądz Kanonik Józef Domański.

Podczas wspólnej modlitwy rozpoczynającej spotkania ksiądz prałat Bogdan Lipiec podziękował staroście starachowickiemu Andrzejowi Matyni za opiekę, jaką otacza on kombatantów, wyrażając przy tym nadzieję, że "wszelkie niecne zamiary Pańskich przeciwników spełzną na niczym. Niech Pan, Panie starosto jeszcze długo i tak jak dotychczas sprawiedliwie dzieli nasz powszedni chleb tak, aby nikomu z mieszkańców powiatu nigdy go nie brakło".

Starosta Andrzej Matynia zwracając się do zebranych podziękował wszystkim kombatantom za dotychczasową, bardzo dobrą współpracę życząc wszystkim wiele zdrowia i realizacji wszystkich zamierzeń w rozpoczynającym się roku. Po wspólnej modlitwie wszyscy uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem składając sobie przy tym serdeczne i gorące życzenia, po których sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Starachowicach, gdzie odbywało się spotkanie jeszcze długo rozbrzmiewała dźwiękami śpiewanych kolęd.

Powiatowa Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych jest organem doradczym starosty w zakresie współpracy z organizacjami i stowarzyszeniami skupiającymi weteranów walk, kombatantów i byłych żołnierzy z terenu Powiatu Starachowickiego. W skład Rady wchodzą przedstawiciele wszystkich organizacji kombatanckich, które działają na terenie powiatu, są to m.in.: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Związek Żołnierzy Batalionów Chłopskich, Związek Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego, Związek Inwalidów Wojennych, Związek Sybiraków, Rodzina Katyńska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.