Facebook Google+ Twitter

Świąteczne życzenia kardynała Kazimierza Nycza. "Kościół naszym domem"

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz wystosował list na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Pisze w nim m.in. o rodzinie, wspólnocie parafialnej oraz wzywa wiernych do zaangażowania na rzecz własnej parafii.

 / Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski"W obecnym roku duszpasterskim uczymy się patrzeć na Kościół i widzieć w Nim nasz Dom, przeniknięty rodzinną atmosferą domu Świętej Rodziny w Nazarecie. Według ideału rodziny domowej - jak przypomina nam Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński - zbudowana jest każda rodzina społeczna, nawet taka jak Kościół. Trzeba uczynić wszystko, aby Kościół naprawdę był naszym wspólnym Domem. Jest to zadanie dla biskupów, księży, osób życia konsekrowanego, ale także dla wszystkich katolików świeckich" - pisze metropolita warszawski.

Radość Świat Bożego Narodzenia

Kardynał Kazimierz Nycz podkreśla, że tajemnica Narodzenia Pańskiego wypełniła się w rodzinie, a w czasie świąt wpatrujemy się w rodzinę z Nazaretu.
"Pielęgnujcie też w swoich rodzinach zwyczaj wspólnego spożywania wieczerzy wigilijnej, której towarzyszy radosne śpiewanie kolęd" - wzywa metropolita warszawski.

Zachęta do czynnej działalności na rzecz parafii

Kard. Kazimierz Nycz przywołuje słowa papieża Jana Pawła II, który mówił, że parafia powinna być miejscem zjednoczenia wiernych, a jednocześnie ma być otwarta dla wszystkich i być gotowa służyć każdemu. Przypomina, że wierni powinni angażować się w grupach modlitewnych, apostolskich oraz ruchach i stowarzyszeniach. "Dbając o to, aby parafia była domem przyjaznym i otwartym, nie zapominajmy o chorych i biednych, o rodzinach przeżywających trudności, o rodzinach wielodzietnych. Nie brakuje ich także w Warszawie. To wielkie zadanie staje dziś przed parafiami, a zwłaszcza przed parafialnymi zespołami charytatywnymi, placówkami Caritas oraz przed szkolnymi Kołami Caritas - podkreśla kardynał Nycz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zofia Jędrzejewska
  • Zofia Jędrzejewska
  • 24.12.2011 20:26

Piekne to życzenia by kościół był rodzinny ale to tylko pobożne życzenia.Ja jestem jak pies w różny sposób "wyrzucana " z kościoła :
- fikcyjnie mi się robiło badania psychiatryczne w niedozwolony sposób tzw. 1-osob. wywiad kilku minutowy'
- usunięcia z chóru -nie pasowałam do towarzystwa,
- dwa lata byłam gnębiona w Sądzie Karnym dzięki ks. kustoszowi + namówionych przez niego 3 księży wikariuszy + 2 jego przyjaciółki wynikiem czego z głodowej emerytury dzięki księżom otrzymałam karę 330,-zł do zapłaty dzięki czemu mam od 2 m-cy nie opłacone mieszkanie i Święta dzięki kościołowi smutne.
- gdy Msze św. ma ten ks. od , którego głównie zależała kara dzięki Jego kłamstw - wychodzę z kościoła !
-a gdzie tu miejsce w kościele dla biednych, ubogich,tacy tu nie mają pomocy żadnej!
- latem gdy chór przyjechał autobusem pod kościół - Ja stałam ich się nie spodziewałam bo czekałam za koleżanką to po opuszczeniu autokaru coś do mnie krzyczano zniesławiając mnie przy ludziach i pluto w mą stronę ! dziękuję za taki chór. Ja śpiewałam latami w chórze ale nie w takim ? i nikt nie pluł na ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.