Facebook Google+ Twitter

Świąteczny Kiermasz i Koncert Kolęd 2015 w Legionowie

W Noc Bożego Narodzenia Bóg otworzył nam Niebo dzieląc z nami ziemskie życie. Człowiek jest wielki nie przez to, kim jest, ale przez to, czym dzieli się z innymi( Jan Paweł II)

 / Fot. Julita OktabaWprowadzenie w nastrój świąt Bożego Narodzenia

17 grudnia 2015 koncertem kolęd polskich w wykonaniu zespołu Erin pod kierownictwem Małgorzaty Andrzejewskiej (Pada śnieg, Jest taki dzień, Mędrcy świata, Bóg się rodzi, Jezus malusieńki), uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, rozpoczął się w atrium ratusza w Legionowie tradycyjny już kiermasz bożonarodzeniowy fundacji „Promień Słońca”. Koncert kolęd i kiermasz zostały objęte patronatem Starosty Legionowskiego i Prezydenta Miasta Legionowo.


Podziękowania dla darczyńców

 / Fot. Julita OktabaWiceprezes fundacji Ireneusz Kłos podziękował darczyńcom, członkom fundacji, wszystkim działającym na rzecz podopiecznych fundacji. Podkreślił ich ogromny wkład i zaangażowanie w działalność na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.
-Już ponad 10 lat fundacja „Promień Słońca” prowadzi działalność- powiedział - na rzecz wspomagania nauki i adaptacji społecznej naszych podopiecznych z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. Dzięki sercom ofiarodawców i pracy członków fundacji jest to możliwe w tak bogatej ofercie. Zaczynaliśmy skromnie od zakupu specjalistycznych wózków. Na tym kiermaszu zbieramy środki na zakup sprzętu multimedialnego dla podopiecznych fundacji. Jest to możliwe, bo wśród nas są tacy, dla których dzielenie się z potrzebującym jest aktem serca. Dzięki Państwa pomocy nasi podopieczni korzystają z nowoczesnej bazy komputerowej, tablic multimedialnych, gier i zabaw edukacyjnych, uczestniczą w wielu doniosłych wydarzeniach społecznych, kulturalnych i sportowych. Ponadto zwiedzili wiele polskich miast i regionów, poznali miejsca życia i pracy polskich poetów, pisarzy i bohaterów narodowych. To krótkie wystąpienie- Ireneusz Kłos zakończył cytatem z przemyśleń Świętego Jana Pawła II- "W Noc Bożego Narodzenia Bóg otworzył nam Niebo dzieląc z nami ziemskie życie. Człowiek jest wielki nie przez to, kim jest, ale przez to, czym dzieli się z innymi".
 / Fot. Julita Oktaba / Fot. Julita Oktaba / Fot. Julita Oktaba

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.