Facebook Google+ Twitter

Świąteczny "obowiązek" wielu internautów

Radości czas nadchodzi. Cieszą się dzieci i dorośli.

Zbliżają się kolejne święta. Od dawna w wielu sklepach widzimy ozdobne dekoracje i artykuły kuszące nas zarówno w oknach wystawowych jak i na półkach sklepowych. Na wielu biurkach stoją stosowne emblematy odkurzone po rocznym leżakowaniu w kartonach do tego służących. A i w domu zaczynamy nimi żyć. Powstaje lista koniecznych zakupów. Planujemy wiosenne porządki z obowiązkowym myciem okien. Zastanawiamy się co upiec i u kogo spędzimy w tym roku te dwa dni ,albo też kogo odwiedzimy. Dzieci szukają akcesoriów niezbędnych na drugi dzień świąt by tradycji stało się zadość. Jeszcze przegląd garderoby, bo przecież będzie okazja do małej rewii w sobotę. Jest jakaś zaduma i radość zarazem w nas. Nawet pogoda jakby sprzyjać nam zaczęła. Dzień dłuższy i słońca zdecydowanie więcej. Cieszą się dorośli i dzieci, bo to przecież dzień wolny od pracy się nam szykuje a i zając już pewnie gdzieś w pobliżu kica koszyczki po ogrodzie ukrywając.

Takie święta to okazja do odwiedzin i składania sobie życzeń.

Życzenia oczywiście składamy sobie odwiedzając bliskich lub też telefonując do nich. Zwyczaj wysyłania kartek już raczej jest w odwrocie, chociaż poczta jak zwykle stwierdzi, że jest zawalona i wiele tych życzliwości dotrze do nas po świętach.

Nasz wiek to jednak czas wielu możliwości. Mamy przecież telefony komórkowe i internet.
A więc hulaj dusza. Tysiące sms-ów oczywiście tej samej treści ściągnięte ze stron, które w tym celu specjalnie powstały. Drugie tyle samo maili migoczących kolorowymi skaczącymi i grającymi oczywiście te same melodyjki zajączkami i innymi jajkami które będą rozsyłane do wszystkich. Nieważne czy tego chcą i czy ich znasz. Bo przecież z poczty w pracy można wysyłać do całej firmy a nawet do wszystkich klientów która ta firma obsługuje. Musi być dużo głośno, migająco i żartobliwie.

Szkoda mi trochę w te dni czasów, gdy do dalszej rodziny pisało się kartki świąteczne a tę bliżej mieszkającą po prostu odwiedzało.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Są śliczne .Jeszce raz dziękuję za życzenia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomaszu, piszę kartki.
Wysyłam najbliższym, znajomym, samotnym. Kartki robię sama. Tak jak i tą tutaj link
Zawsze staram się żeby życzenia były indywidualnie skierowane do adresata.
Radosnych świąt wielkopolaninie - wielkopolanka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też Tobie życzę fajnych świąt Sławo :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.