Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4344 miejsce

Światła dzienne w modelach Skody

Obowiązujące od kilku miesięcy przepisy w naszym kraju dopuszczają używanie świateł dziennych i jest to zgodne z kodeksem drogowym. Podobnie jest ze światłami, które doświetlają zakręty.

Włączone są światła mijania, moc pobierana na oświetlenie zewnętrzne samochodu i podświetlenie włączników i wskaźników sięga około 200 W. W momencie, gdy włączone są specjalne światła do jazdy dziennej, samochód pobiera ponad 5 razy mniejszą moc - zaledwie około 40 W.

Skoda Yeti / Fot. SkodaJak informuje producent w Skodzie Octavii, Superbie i Yeti światła do jazdy dziennej są wyposażeniem standardowym we wszystkich wersjach. W Skodzie Superb i Octavii, w zależności od wersji wyposażenia, znajdują się one w reflektorach głównych lub w reflektorze przeciwmgielnym, gdzie umieszczana jest dodatkowa żarówka (dotyczy to wersji z reflektorami przeciwmgielnymi). W najnowszym modelu marki - w Skodzie Yeti - żarówki świateł do jazdy dziennej znajdują się w okrągłych tubach, razem z reflektorami przeciwmgielnymi z przodu.

"Główną zaletą tych świateł jest oszczędność energii. Co więcej, nie palą się światła mijania ani światła pozycyjne z tyłu. Samochód jest bardziej ekologiczny (niższe zużycie paliwa oznacza niższą emisję CO2), lepiej widoczny na drodze i wygodny - nie trzeba pamiętać o włączeniu i wyłączeniu świateł, zapalają się one automatycznie po uruchomieniu i wyłączeniu zapłonu" - informuje Michał Brzeziński, specjalista ds. produktu Skoda Auto Polska S.A.

Fabia i Roomster nie są wyposażone w światła do jazdy dziennej, jednak mają specjalny przycisk, który automatycznie włącza światła po uruchomieniu silnika i wyłącza po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.

Źródło: Skoda

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.