Facebook Google+ Twitter

Światło Pokoju dociera do Polski

W nocy Betlejemskie Światło Pokoju dotrze do Polski, przywiozą słowaccy skauci i przekażą naszym harcerzom. Od wczoraj w Zakopanem trwa Zlot Betlejemski.

 / Fot. Materiał ZHPOd wczoraj Zakopane jest stolicą Związku Harcerstwa Polskiego. Do miasta przyjechało ponad 2 tysiące harcerzy z całej Polski. Okazją jest Betlejemski Zlot. Jest to największe wydarzenie harcerskie mijającego roku. 65 delegacji, 87 patroli na grze miejskiej, 200 zuchów biorących udział w 5-godzinnych warsztatach, 22 samochody, 33 autokary – phm. Agata Grzywacz, rzecznik prasowy ZHP wymienia niektóre liczby świadczące o rozmiarze Betlejemskiego Zlotu.

Wieczór harcerskie delegacje złożą kwiaty na grobie założycieli harcerstwa Olgi i Andrzeja Małkowskich, a o godzinie 21:00 wezmą udział w ognisku na Krzeptówkach. O 22:30 uczestnicy Zlotu spotkają się na koncercie New Day w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej po którym w czasie Mszy świętej czekać będą na Betlejemskiego Światła Pokoju. Przywiezie je blisko 400. osobowa delegacja skautów słowackich.

Jutro harcerze rozwiozą BŚP po cąłej Polsce a także przekażą skautom z sąsiednich krajów. Na okoliczność powitania Betlejemskiego Światła Pokoju harcerki z Częstochowy ułożyły piękną piosenkę.


Relację z powitanie BŚP oraz migawki z Betlejemskiego Zlotu, warsztatów i gry miejskiej można obejrzeć za pośrednictwem telewizji internetowej ZHP360.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.