Facebook Google+ Twitter

Światło w tunelu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-08-14 07:30

Dużo dobrego dzieje się w PKP. Coraz mniej spóźnień, lepsza obsługa i infrastruktura. Wiele projektów na bliższą i dalszą przyszłość. Czy to oznacza, że podróżni będą zadowoleni?

Pęknięta szyna, awaria lokomotywy i kilkugodzinne spóźnienia to rzeczywistość, której wielu z nas doświadczyło na własnej skórze. Jeśli dodam uwagi na temat stanu technicznego wagonów oraz wyglądu dworców, wyłoni się przykry krajobraz. Jednak w ostatnim czasie coś drgnęło

Ruszyła maszynaZ usług kolei korzystam średnio kilkanaście razy w miesiącu. Od czerwca nie mogę powiedzieć złego słowa na temat rozkładu jazdy. Podróż z Poznania do Andrychowa i z powrotem, z trzema przesiadkami przebiegła zgodnie z planem. Podobnie było na trasie Konin - Szczecin oraz na trasie Konin - Września. Szczęśliwy traf? Nie sądzę.

Tak to, to


Większa konkurencja, perspektywa Euro 2012 oraz widmo kar dla pasażerów za spóźnienia pociągów to główne czynniki zmian, które zaczynają być widoczne. Kolej zaczęła dbać o swój wizerunek, czego dowodem jest WARS, który dokonał odświeżenia swojej marki. Coraz lepiej wyglądają dworce jak choćby w Szczecinie. Codziennie obserwuję również jak swoje oblicze odmienia węzeł poznański. Nadzieją napawają plany modernizacji tych najbardziej reprezentatywnych miejsc.

A dokąd? Na wprost


Zarządzający koleją przestali siedzieć tyłem do kierunku jazdy. Zrozumieli sytuację, konieczność i szanse stojące przed sektorem. Dziś po latach kryzysu kolej na nowo może konkurować z innymi przewoźnikami i stanowić usługi wysokiej jakości. Transport kolejowy nie zatruwa środowiska i nie musi się przejmować kryzysem na rynku ropy. Są to ogromne atuty, które należy wykorzystać z pożytkiem dla wszystkich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"iększa konkurencja, perspektywa Euro 2012 oraz widmo kar dla pasażerów za spóźnienia pociągów to główne czynniki zmian, które zaczynają być widoczne. "


WIDMO KAR DLA PASAŻERóW ? to gdy pasażer się spó$źni zostanie ukarany?

wiem. wiem, Mały lapsus. Chyba : Kolei boi się widma zwracania pieniędzy za bilety na pociągi spóźnione. No , coś o to chyba chodziło. A może znów coś óle przeczytałam?

Komentarz został ukrytyrozwiń

może wreszcie coś się zmieni w tym PKP, bo już tyle lat nic, żadnej zmiany (na lepsze!), co prawda, to prawda, nadal jesteśmy w tyle w porównaniu z innymi państwami (które chcemy doścignąć)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.