Facebook Google+ Twitter

Światłolubne - wystawa malarstwa Agnieszki Głowackiej

W łódzkiej galerii sztuki współczesnej Carte Blanche otwarta została wystawa malarstwa Agnieszki Głowackiej. Duże, intrygujące obrazy na płótnie prezentowane są w cyklu "Światłolubne". Wystawa potrwa do 20 kwietnia.

Plakat wystawy / Fot. Agnieszka GłowackaW piątkowy wieczór 20 marca, odbył się w galerii Carte Blanche w Łodzi wernisaż malarstwa łódzkiej artystki Agnieszki Głowackiej. Dawno już nie było w tej galerii takiego tłumu na wernisażu. Częściowo dlatego, że artystka nie pokazywała w Łodzi swoich prac od 2005 roku, ale również dlatego, że bardzo interesująco prezentują się duże, barwne, intrygujące płótna w niebanalnych wnętrzach Carte Blanche.

Obrazy prezentowane są pod wspólnym hasłem "Światłolubne", gdyż światło jest reżyserem spektaklu w galerii i pomaga widzowi dostrzec rozmaite znaczenia.

Artystka jest rodowitą łodzianką, jej twórczość w udany sposób łączy typowe dla naszego miasta elementy: z jednej strony secesyjne nastroje, z drugiej zaś tradycję łódzkiej szkoły grafiki i malarstwa.

Wystawa potrwa do 20. kwietnia, czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 13-21 (wstęp wolny).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Lepiej późno niż wcale... ;)
Prace można oczywiście obejrzeć w internecie: galeria-agnieszki.pl.
Na wystawie prezentowane były obrazy należące do cykli "Italia" i "Noce i Dni".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za informację - przydałyby się jednak fotki prac dla tych, którzy nie dotrą do Łodzi i dla niezdecydowanych... Muszę jechać po moje obrazki di Łodzi, więc skorzystam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.