Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28024 miejsce

Światowa, e-sportowa Liga Mistrzów w Polsce!

Największa w Polsce liga graczy e-sportowych Electronic Sport League rozpoczyna rozgrywki pierwszego sezonu ESL Pro Series z nowym sponsorem - firmą Intel. Jest to milowy krok w stronę rozwoju sportów elektronicznych w Polsce.

Polacy mistrzami sportów elektronicznych! / Fot. materiały własneNajwiększa w Polsce liga graczy e-sportowych Electronic Sport League rozpoczyna rozgrywki pierwszego sezonu ESL Pro Series z nowym sponsorem - firmą Intel. Jest to milowy krok w stronę rozwoju sportów elektronicznych. Rozgrywki pierwszego sezonu będą się toczyć w dyscyplinach Counter–Strike i America’s Army a zawodnicy rywalizują o 40 tys. zł w gotówce.

Liga wystartuje w październiku br., finał w lutym 2009 roku. Ekstraklasa, obecna od siedmiu lat w 14 krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, czy Włoszech, jest globalnym przedsięwzięciem Electronic Sports League i wiodącego producenta procesorów, firmy Intel®. Intel® podpisał w tym roku umowę sponsorską z ESL Polska, dzięki której największa liga graczy sportów elektronicznych w Polsce zwiększy zasięg i intensywność swoich działań. Oznacza to więcej imprez e-sportowych, bardziej atrakcyjne nagrody oraz wsparcie technologiczne pozwalające prowadzić turnieje na komputerach z najnowszej generacji procesorami Intel® Core® i7.

Kto zagra? Znamy już uczestników Counter-Strike i America’s Army - udział w tych dyscyplinach weźmie po osiem zespołów, które awansowały poprzez rozgrywki ESL Amateur Series. Przedstawiamy najlepszych z najlepszych, którzy staną do walki o 40 tys. zł w pierwszym, historycznym sezonie ESL Pro Series!

Counter-Strike: MeetYourMakers, Frag eXecutors, justplay, BenQ DELTAeSPORTS.COM, Fear Factory X-Fi, Senatus, PopulusQue Romanus, in articulo mortis!, UCP.MP3store eSport Club.
Zestaw granych map przedstawia się następująco: de_dust2, de_inferno, de nuke, de_train, de_tuscan.

America’s Army: Senatus PopulusQue Romanus, HardPlay.AAo, Majestic Clan, Bez Strachu Team, tempus moriendi, UCP.MP3store eSport Club, Freaks, Magnetic eSports
Zestaw granych map przedstawia się następująco: Dusk, MOUT McKenna, SF Sandstorm, Urban Assault, Insurgent Camp - 3 minuty; Pipeline - 4 minuty; Weapons Cache SE - 5 minut.

Pierwszy sezon ESL Pro Series składać się będzie z siedmiu kolejek spotkań ułożonych tak, aby nie kolidowały one z najważniejszymi świętami oraz innymi, najważniejszymi wydarzeniami e-sportowymi i życia codziennego. Pierwsze mecze planowane są już na 10 października. Do lutowych finałów offline w Warszawie zakwalifikują się po cztery najlepsze drużyny ESL Pro Series!

Informacje pochodzą z serwisu Electronic Sports League Polska: www.esl.eu i zostały przygotowane na podstawie materiałów prasowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.