Facebook Google+ Twitter

Światowa modlitwa chrześcijan w intencji Izraela

To już dziewiąta akcja, rozpoczęta przez amerykańskich chrześcijan ewangelicznych, w czasie której chrześcijanie modlą się żydowską Jerozolimę.

W najbliższą niedzielę, 2 października, w 300 tys. kościołów, w 175 krajach na całym świecie, odbędzie się modlitwa poparcia dla żydowskiej Jerozolimy. Modlitwa będzie transmitowana na żywo przez największą chrześcijańską stację telewizyjną GodTV, która ma 60 mln abonentów na całym świecie.

Inicjatorem światowej modlitwy o żydowską Jerozolimę są amerykańscy ewangeliczni chrześcijanie, tradycyjnie ujmujący w swych modlitwach prośbę o powodzenie dla Izraela. Decyzję o przeprowadzaniu modlitwy, w każdą pierwszą niedzielę października, podjęto w maju 2002 roku, podczas międzynarodowego kongresu przywódców religijnych.

Wybór daty nie był przypadkowy, jest on związany z przypadającym na koniec września i początek października, świątecznego okresu "Rosz Haszana" (Nowy Rok żydowski) i Dzień Sądu. Według inicjatorów, jest to pierwsza próba powiązania chrześcijańskiego kalendarza liturgicznego z kalendarzem żydowskim.

Według gazety "Ma'ariv", w zorganizowanych w tym dniu w stolicy Izraela obchodach, wezmą udział również politycy izraelscy, w tym minister turystyki Stas Misezhnikov i wicepremier Gil Gamliel.

Dziewiąta już modlitwa o Jerozolimę, będzie miała znacznie większy zakres niż wcześniejsze. Na oficjalnej stronie internetowej "Modlitwa za Jerozolimę", znajduje się wezwanie do modlitewnego wspierania Izraela i Jerozolimy, ogłoszone przez liderów różnych wspólnot chrześcijańskich w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Chinach, Japonii, Kanadzie i wielu innych krajach.

Źródło:
Cnlnews.tv


Autorzy Wiadomości24.pl polecają na Facebooku:
Alicja Węgorzewska-Whiskerd będzie gościem "Podwieczorku z W24"
Kaczyński w książce: Komorowski jest fałszywym hrabią, Tusk dwulicowy
LM. Bate Borysow - FC Barcelona 0:5. Pogrom na Białorusi
Dancing Poznań 2011. "Tańcząc, wyrażam siebie". Wywiad z uczestniczką
68. Rajd Polski. "Zawieszone" zwycięstwo Kajetanowicza. Zdjęcia


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

stolarz
  • stolarz
  • 29.09.2011 21:26

Jakaś bzdurka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.