Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10044 miejsce

Światowa Organizacja Zdrowia uznała wegetarianizm za chorobę psychiczną?

Jeden z rosyjskich portali podał, że wegetarianizm został uznany przez WHO za chorobę psychiczną. Po niedawnym seminarium wydano rozszerzoną listę chorób, na której wegetarianizm miał znaleźć się wśród "przyzwyczajeń i zaburzeń impulsowych".

 / Fot. en:User:Rlsheehan/Public domainJak podaje portal Zmianynaziemi.pl, eksperci z WHO uznali wegetarian za umysłowo chorych. Wegetarianizm podobno znalazł się na rozszerzonej liście chorób, z którymi należy sobie radzić z pomocą psychiatry. Opublikowany dokument miał wywołać burzę wśród zwolenników zdrowego trybu życia na całym świecie. Organizacja rzekomo odpowiedziała, że zdrowa dieta warzywna sama w sobie nie jest zła, ale narzucanie jej komuś i wpływanie na światopogląd innych już tak.

Przeciwnicy takiego trybu życia argumentują swoją postawę tym, że zdrowe przetrwanie bez produktów zwierzęcych jest niemożliwe, bo człowiek jest z natury drapieżnikiem i to dobór naturalny zdecydował o tym, że zabijane są krowy i świnie.

Historia zna także przypadki, w których wegetarianie nierzadko dopuszczali się zachowań nieodpowiedzialnych. Niedawno, w hiszpańskiej miejscowości Malaga, w pewnej rodzinie narzucono dzieciom zakaz jadania mięsa oraz wszelkich produktów poddanych obróbce termicznej. Uratowali je sąsiedzi, którzy w porę wezwali lekarza i policję. Rodzice odpowiedzialni za stan zdrowia swoich pociech zostali wysłani do szpitala psychiatrycznego.

WHO miało więc, poprzez umieszczenie "diety humanitarnej" na liście chorób psychicznych, potępić podobne nieodpowiedzialne zachowania wśród wegetarian.


Znajdź nas na Google+
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

es
 • es
 • 03.04.2012 18:42

Dementi WHO:

http://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/WHOPOL-2012-03-13.pdf

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Autor doniosła w ramach dziennikarskiej posługi o pewnej konstatacji.
Komentatorskie czepianie się jest nad wyraz pozbawione sensu...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ryszard
 • Ryszard
 • 31.03.2012 09:31

Gdzie jest sprostowanie ,że to powtórzona BZDURA i to dodatkowo nie ze strony rosyjskiej a tej:
Vegetarianism is recognized psychological illness
http://mysteriousall.com/2012/03/vegetarianism-is-recognized-psychological-illness.html

W tym artykule zaprezentowała autorka żenujący poziom , nie sprawdziła nawet tekstów źródłowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adek
 • Adek
 • 30.03.2012 23:01

"człowiek jest z natury drapieżnikiem"
Ktoś tu chyba spał na lekcjach biologii :")

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jedyny sprawiedliwy
 • Jedyny sprawiedliwy
 • 30.03.2012 18:14

No sorki, ale inna grupa powinna zostać uznana za chorych psychicznie. Pedały.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Walcząca Ziuta
 • Walcząca Ziuta
 • 30.03.2012 18:01

Wiadomo, w każdej grupie, wśród wegetarian też, są fanatycy i zwykłe oszołomy. Ale przez całe wieki choćby polscy chłopi mięso jedli tylko od święta, ba, nawet przed II wojną światową mięso nie gościło często na polskich stołach. I dziś są całe regiony na świecie, gdzie tak właśnie jest. W takim razie WHO musiałaby za chorych psychicznie uznać co najmniej połowę mieszkańców Indii, Afryki Subsaharyjskiej i miliony ludzi, którzy nie jedzą mięsa choćby z tego względu, że ich na to nie stać. Nie jestem wegetarianką. Po prostu uważam, że każdemu przydałaby się odrobina zwyczajnej tolerancji dla innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przez cały artykuł celowo używałam sformułowań takich, jak "rzekomo", "miał stwierdzić", "podobno" etc., bo sama nie byłam tego pewna (a ciekawa ciekawostka to zawsze ciekawa ciekawostka, więc czemu o tym nie napisać i nie zastanowić się, dlaczego coś takiego w ogóle ujrzało światło dzienne), więc nie rozumiem skąd oburzenie? Wystarczy umieć czytać ze zrozumieniem, ile nerwów się wtedy zaoszczędzi podczas przeglądania portali internetowych, nie trzeba wymyślać coraz to nowych nicków pod anonimowe komentarze... Trochę dystansu, proszę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
node addict
 • node addict
 • 29.03.2012 22:53

Hoax się udał, nie ma co. A tu dementi WHO:
https://twitter.com/#!/WHO/statuses/185300900938661888

Komentarz został ukrytyrozwiń
wan x
 • wan x
 • 29.03.2012 19:42

o przepraszam, powołuje się autorka na źródło - www.zmianynaziemi.pl - naprawdę, jestem pod wrażeniem! dokąd zmierza dziennikarstwo. może ja powołam się na sołtysa sąsiedniej wsi w sprawie przyczyn kryzysu gospodarczego na świecie? będzie to równie wiarygodne :((((

Komentarz został ukrytyrozwiń
wan x
 • wan x
 • 29.03.2012 19:39

zaczyna się wojna podjazdowa przemysłu mięsnego, jak widzę :)))
podajcie źródło - najlepiej z WHO, a wtedy pogadamy.
wobec rosnącej fali doniesień niezależnych naukowców nt szkodliwości spożywania mięsa, zwłaszcza czerwonego, przemysł mięsny zaniepokoił się o swoje dochody? martwią się też mocarze z farmaceutycznego - jeśli ludzie przejdą na dietę roślinną, będą mniej wydawać na lekarstwa.
ten zdrowy trend trzeba powstrzymać! najlepiej poprzez puszczanie takich pseudowiadomości za pośrednictwem nieszanujących się portali... brawo dla Pani Natalii Gadziny za dystrybuowanie głupot na potrzeby tych, co rządzą światem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.