Facebook Google+ Twitter

Światowe Dni Młodzieży w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

W Diecezji przebywa ok. 400 pielgrzymów z Austrii, Ukrainy, Litwy i Łotwy. Są oni rozlokowani u rodzin w Zamościu, Hrubieszowie, Biłgoraju, Tomaszowie oraz Lubaczowie. Dzień 21 lipca był dniem integracji, zwiedzania i wspólnej modlitwy.

 / Fot. Tadeusz KowalskiKs. bp Marian Rojek / Fot. Tadeusz KowalskiW Zamościu oficjalne przywitanie pielgrzymów odbyło się w zamojskiej Katedrze. Gości oraz licznych wolontariuszy powitał ks. bp Marian Rojek oraz prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. Dzień ten upłynął przede wszystkim na integracji i wspólnej modlitwie. Był też dniem poznawania najbliższych okolic, zwiedzania miasta i Roztocza.

Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk / Fot. Tadeusz KowalskiPiątek 22 lipca jest w Zamościu dniem kultury i sportu. Pielgrzymi wezmą udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych na stadionie OSiR takich jak: piłka nożna, piłka plażowa, wyciskanie odważnika, przeciąganie liny, rzut lotką, nordic walking czy biegi. Clou programu będzie bieg główny zakończony w Bramie Zwycięstwa i wręczenie pamiątkowych medali. Po południu zaś pielgrzymów czekają zajęcia rekreacyjne nad Łabuńką i miejskim zalewem oraz spływ kajakowy rzeką Wieprz.

 / Fot. Tadeusz KowalskiGłówne uroczystości "Dni w Diecezji" odbędą się w sobotę 23 lipca. W tym dniu zjadą do Zamościa wszyscy pielgrzymi, by wziąć udział we wspólnych spotkaniach i zabawach integracyjnych oraz koncertach. Obejrzą również rekonstrukcję oblężenia Twierdzy Zamość i będą uczestniczyć w międzynarodowej Mszy św. na Rynku Wielkim w Zamościu. Wieczorem zaś wielki koncert z gwiazdą wieczoru, zespołem "Golec uOrkiestra".

 / Fot. Tadeusz Kowalski24 lipca poświęcony będzie bliższemu poznaniu się z rodzinami, u których mieszkają pielgrzymi, a wieczorem w Biłgoraju odbędzie się finałowy koncert "Soli Deo" i prezentacja państw, z których przyjechali nasi goście. 25 lipca po pożegnalnej Mszy św. pielgrzymi wyruszą do Krakowa na obchody Światowych Dni Młodzieży.

 / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz Kowalski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.