Facebook Google+ Twitter

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie? Radni przegłosowali rezolucję

Radni krakowscy poparli rezolucję w sprawie organizacji Światowych Dni Młodzieży. - To ogromna szansa na rozwój i promocję naszego miasta - uważa Tomasz Urynowicz, autor dokumentu i radny PO.

Czy w 2015 roku w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży? / Fot. Sławomir OstrowskiPomysł organizacji spotkania młodych katolików w stolicy Małopolski w 2015 roku narodził się po Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie. Na ten temat z papieżem Benedyktem XVI rozmawiał już kardynał Stanisław Dziwisz. Od kliku lat kardynał zabiega, aby krakowskie sanktuarium Bożego Miłosierdzia było odwiedzane przez zagranicznych pielgrzymów. W 2009 roku zostało zorganizowane spotkanie "Asyż w Krakowie". Był to międzynarodowy apel o pokój. Do stolicy Małopolski przyjechało wtedy półtora tysiąca hierarchów różnych wyznań.

W październiku zeszłego roku Kraków gościł II Światowy Kongres Miłosierdzia. Przyjechało 2 tysiące osób z 70 krajów. Światowe Dni Młodzieży mają być kolejnym dużym wydarzeniem religijnym w Krakowie. Relikwiarz z krwią błogosławionego Jana Pawła II / Fot. Sławomir Ostrowski

Pomysł organizacji Światowych Dni Młodzieży poparła już Komisja Stała Episkopatu Polski, wysyłając list do papieża Benedykta XVI. Pomysł wspierają też młodzi katolicy z Zakonu Rycerzy Jana Pawła II. Uruchomili oni stronę krakow2015.org.pl, gdzie każdy chętny może wypełnić formularz popierający organizację Dni Młodzieży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.