Facebook Google+ Twitter

Światowe Forum Mediów Polonijnych. Już po raz dwudziesty

Tylko dziesięć dni dzieli nas od XX Światowego Forum Prasy Polonijnej w Tarnowie. Jubileuszowa impreza polonijna będzie odbywać w Tarnowie, Krakowie, Rzeszowie i Warszawie.

Plakat Jubileuszowego XX Światowego Forum Mediów Polonijnych / Fot. scan plakatuProgram Forum przewiduje między innymi spotkanie z Prezydentem Miasta Tarnowa, zwiedzanie tarnowskiej Starówki oraz Ośrodka Spotkań Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej i Regionalnego Centrum Polonii w miejscowości Breń.

Uroczysta inauguracja forum z udziałem przedstawicieli Senatu RP i Rządu oraz władz samorządowych, odbędzie się tarnowskim teatrze. W trakcie inauguracji
nastąpi wręczenie nagród za udział w: XX Międzynarodowym Konkursie Literackim im. Henryka Cyganika „Powroty do źródeł”, konkursie na reportaż z XIX Forum w 2011 roku i konkursie ekologicznym „Mądrze korzystamy z zasobów przyrody”. Na zakończenie uroczystości odbędzie koncert pt. „Teatr Tarnowski dla Polonii”.

W kolejnych dniach przewidziano zwiedzanie Rzeszowa i Przemyśla. W Krakowie z kolei, w piątek uczestnicy forum spotkają z władzami miasta i regionu oraz będą zwiedzać zabytki śródmieścia krakowskiego.

Być w Małopolsce i nie odwiedzić mistrza Krzysztofa Pendereckiego na terenie jego siedziby w Lusławicach? To byłaby ogromna strata. Stąd i taką wizytę zaplanowano.

W związku z Międzynarodowy Rokiem Spółdzielczości 2012 odbędzie się konferencja ”Rola sektora spółdzielczego w rozwoju regionalnym” z udziałem przedstawicieli spółdzielczości polskiej, Krajowej Rady Spółdzielczej, samorządów lokalnych z całej Polski oraz mediów polskich i polonijnych

Ostatnie dwa dni uczestnicy Światowego Forum Mediów Polonijnych spędzą w Warszawie. Program jest dość bogaty: obejmuje spotkanie z Prezydentem RP, zwiedzanie Muzeum Katyńskiego i koncert w warszawskich Łazienkach.

Podczas Forum Mediów, codziennie będzie wydawana gazetka „WICI”.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.