Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31985 miejsce

Światowe Forum Mediów Polonijnych po raz 15 w Tarnowie

Już za miesiąc, tradycyjnie w Tarnowie, rozpocznie się Światowe Forum Mediów Polonijnych. Polonijni dziennikarze z całego świata będą wymieniać swe doświadczenia medialne i zastanawiać się - jak najlepiej promować Polskę na świecie.

strona polonijnego tygodnika Express, o największym nakładzie w USA oraz chicagowskiego miesięcznika POLONIA / Fot. Marek CiesielczykPomysłodawcą i organizatorem tej imprezy jest tarnowianin Stanisław Lis. Po raz pierwszy zaprosił do Tarnowa dziennikarzy polonijnych z całego świata 15 lat temu. Najpierw uczestnicy Forum obradowali tylko w Tarnowie. Od pewnego czasu Forum tradycyjnie rozpoczyna się w Tarnowie, a później dziennikarze udają się do innych części Polski. W tym roku oprócz Tarnowa odwiedzą Warszawę, Płock, Żelazową Wolę i Pułtusk.

15. Światowe Forum Mediów Polonijnych rozpocznie się 4 września, a zakończy 11 września. Weźmie w nim udział ponad 100 dziennikarzy z całego świata - m.in. z USA, Kanady, Szwecji, Ukrainy, Austrii, Łotwy, Białorusi, Litwy. Pierwsze dwa dni polonijni dziennikarze obradować będą w Tarnowie, a potem na Mazowszu.

Światowe Forum Mediów Polonijnych to największa tego typu impreza na świecie. Dotychczas brali w niej udział dziennikarze pracujący w polonijnej prasie, radio i telewizji z ponad 30 krajów. W środowisku polonijnym na całym świecie działa ponad pół tysiąca mediów. Około 70 procent to gazety codzienne, tygodniki, miesięczniki, 20 procent to rozgłośnie radiowe, a 10 procent to polonijne stacje telewizyjne. Głównym organizatorem imprezy jest działające w Tarnowie Małopolskie Forum Współpracy z Polonią. Duszą i sercem jest wspomniany Stanisław Lis.

Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała liczy na współpracę z dziennikarzami polonijnymi / Fot. z archiuwum R.ŚcigałyTelewizja Polonia, która zawsze prezentuje programy poświęcone Forum, w tym roku pokaże uczestnikom film o dotychczasowych zjazdach dziennikarzy polonijnych. Na Forum zaprezentowana zostanie także publikacja pt. "15 lat Światowego Forum Mediów Polonijnych". Przedstawione zostaną wyniki konkursu na reportaż z ubiegłorocznego Forum oraz Międzynarodowego Konkursu Literackiego "Powrót do źródeł" im. Henryka Cyganika, nieżyjącego już krakowskiego dziennikarza, publicysty i poety. Z uczestnikami Forum spotka się oczywiście Prezydent Tarnowa dr Ryszard Ścigała. Władze miasta liczą na promocję Tarnowa na całym świecie dzięki dziennikarzom polonijnym. Przewidziana jest obecność przedstawiciela rządu RP oraz Senatu. Głównym sponsorem Światowego Forum Mediów Polonijnych jest w tym roku Ceramika Paradyż.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.