Facebook Google+ Twitter

Światowe Spotkanie Rodzin bez papieża

Benedykt XVI nie weźmie udziału w VI Światowym Spotkaniu Rodzin w styczniu przyszłego roku, w Meksyku. Poinformował o tym przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny, kard. Ennio Antonelli.

Papież Benedykt XVI / Fot. Giuseppe Ruggirello/ Wikipedia, GNU LicenseEmerytowany arcybiskup Florencji wyjaśnił, że rezygnacja papieża z podróży do tego kraju nie jest podyktowana jego stanem zdrowia. - Papież ma się dobrze, nie jest jednak młodzieniaszkiem, jest w podeszłym wieku i podróż do Meksyku nie jest zalecana prewencyjnie, z powodu wysokości, na jakiej leży Miasto Meksyk - powiedział włoski purpurat.

Kard. Antonelli dodał, że Benedykt XVI zastanawia się nad innym sposobem udziału w kongresie, ponieważ "bardzo kocha naród meksykański, ma wielki szacunek dla Kościoła w tym kraju i leży mu na sercu sprawa rodziny".

VI Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w stolicy Meksyku w dniach 13-18 stycznia 2009 r. Przez pierwsze cztery dni trwać będzie kongres teologiczno-duszpasterski, po którym 17 stycznia nastąpi celebracja z udziałem mieszkańców miasta na Stadionie Azteków. Na 18 stycznia przewidziana jest msza św. kończąca Spotkanie.

Cytaty zaczerpnięte z informacji agencji SIR

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.