Facebook Google+ Twitter

Światowy dzień jaja

Co roku 10 października to Światowy dzień jaja, w tym dniu mówi się więcej o tym czy np. jajko jest afrodyzjakiem, czy po zjedzeniu jajek rośnie nam cholesterol no i co było pierwsze jajko czy kura.

Światowy dzień jaja / Fot. Piotr Andrzejak Na te pytania próbowałem uzyskać odpowiedz na sieradzkim targu, ale i u Zdzisława Kurzawy producenta jaj z Ocina w gminie Wróblem.

Niestety nikt z moich rozmówców nie wiedział czy jajko jest afrodyzjakiem. Wszyscy z moich rozmówców wiedzieli, że po zjedzeniu jajek nie rośnie nam cholesterol, że to jakaś bajka z przed lat.Kurnik / Fot. Piotr AndrzejakWedług moich rozmówców jedzenie jajek nikomu nie może zaszkodzić a tylko pomóc gdyż w jaku znajduje się bardzo dużo białka potrzebnego człowiekowi do normalnego życia.

W rozmowie ze Zdzisławem Kurzawą usłyszeliśmy, iż jajka w ferm są bardzo zdrowe gdyż karma, jaką skarmiane są kury podczas produkcji jest bada tak, aby kury dostawały najwyżej, jakości karmę.Mimo iż jajka są zdrowe w naszym kraju i tak jest bardzo małe spożycie, Polak spożywa około 150 jaj rocznie na zachodzie Europy czy w Japonii średnia mieszkaniec spożywa 300 jaj rocznie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.