Facebook Google+ Twitter

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich już 23 kwietnia

23 kwietnia odbędzie się "Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich". Jednak już teraz zaczęto zachęcać ludzi do czytania. Zobaczcie, w jaki sposób robi się to w mojej miejscowości.

Kolekcja kryminałów / Fot. Justyna WieczorekKsiążki przez wiele wieków kształtowały swój dzisiejszy układ i wygląd. Rozwijały się wraz z czasem tworzenia pisma. Kiedyś stanowiły rarytas, dziś są niemal codziennością. Kiedyś cenione przez wszystkich niczym sztabki złota, dziś niezauważane leżą na półkach bibliotek, czekając na swoją kolej w tzw. modzie. Ale już niedługo wszyscy razem postaramy się to zmienić.

Zaproszenie / Fot. Justyna WieczorekŚwiatowy Dzień Książki i Praw Autorskich w 1995 roku został ustanowiony, aby zyskać stałych czytelników i ochronić własność intelektualnych praw autorskich. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. 23 kwietnia to również ważna data dla literatury światowej.

[źródło: http://www.swiatowydzienksiazki.pl]

Kolekcja książek o regionach Polski / Fot. Justyna WieczorekJednak fakt, że Światowy Dzień Książki wypada dopiero 23 kwietnia, nie zniechęcił bibliotekarzy do promowania i rozpowszechniania nawyku czytania. W większych miastach organizowano parady lub festiwale, jednak tak małego miasteczka, jak moje, nie było na to stać. Pomimo tego, nasz Ośrodek Kultury też włączył się do akcji. Biblioteka mieści się właśnie w budynku Ośrodku Kultury, więc w holu zorganizowano wystawę, ukazującą pokaźne zbiory naszej publicznej biblioteki.

Bajki dla dzieci / Fot. Justyna WieczorekW gablotach umieszczono kilka książek różnego rodzaju, szeroko dostępnych w Tułowicach. Są to m. in. kryminały, bajki dla dzieci, książki mówiące o historii regionu lub wybranej kultury oraz zwykłe czasopisma.

Czasopisma / Fot. Justyna WieczorekNiestety, wystawa nie przyciągnęła wielu chętnych - została wręcz niezauważona. Dlatego apeluję do organizatorów: macie jeszcze trochę czasu, mam nadzieję, że uda się zorganizować coś bardziej wyraźnego i znaczącego dla mieszkańców Gminy Tułowice.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.