Facebook Google+ Twitter

Światowy Dzień Książki - Kamiennogórskie Spotkania z Literaturą

22-23 kwietnia 2013 r. w Kamiennej Górze po raz kolejny odbędą się obchody Światowego Dnia Książki. Święto czytających, piszących, bibliotekarzy i księgarzy. Wszystkich tych, dla których książki to codzienność, treść życia i radość.

Światowy Dzień Książki 2013 - Kamienna Góra / Fot. Andrzej GumulakZ tej okazji do Kamiennej Góry przybędzie około 30-stu Pisarzy i Poetów z całej Polski, którzy będą brać udział w szeregu spotkań z Czytelnikami na terenie Kamiennej Góry i okolic. Przygotowano spotkania na kamiennogórskim Rynku, w Księgarni Atena, a także w szkołach, przedszkolach, szpitalu, muzeum, domach kultury oraz w kawiarni „Lotos” i w hotelu „Karkonosze”. Oprócz spotkań autorskich, odbędzie się także cykl różnotematycznych warsztatów z młodszymi i starszymi Czytelnikami, a także wieczorna debata pod hasłem ”Czy książka to dobro kultury czy zwykły towar?” Nie zabraknie oczywiście flashomobowej akcji „Czytanie pod chmurką”, która będzie miała miejsce o godzinie 18 nad Zalewem (główny most).
Oprócz tego przewidziano szereg atrakcji i niespodzianek dla najmłodszych Czytelników. W Księgarni Atena będzie czekało na dzieci pudło z rozmaitymi prezentami, a dzieci z „zerówek” i najmłodszych klas będą mogły zakupić książeczki za 1 zł.
Zapraszamy wszystkich do udziału w tym święcie literatury, prawie 30 autorów, 150 róż, 400 książeczek dla dzieci, 2 dni, spotkania w 6 miejscowościach. Światowy Dzień Książki to Kamienna Góra!

Na Kamiennogórskie Spotkania z Literaturą przyjadą:

PISARZE:
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Agnieszka Gil
Andrzej Gumulak
Anna Rybkowska
Anna Zgierun-Łacina
Dariusz Rekosz
Hannibal Smoke
Iwona Grodzka-Górnik
Iwona Walczak
Jan Mostowik
Joanna Jodełka
Joanna Opiat-Bojarska
Katarzyna Bonda
Katarzyna Bulicz-Kasprzak
Krystyna Januszewska
Magdalena Kawka
Magdalena Zimniak
Manula Kalicka
Marek Krajewski
Marek Samselski
Mariola Zaczyńska
Renata Kosin
Urszula Kozłowska

POECI:
Agnieszka Morańska-Röder
Isabel Moniq Bil
Maciej Arkadiusz Mikołajczyk
Marta Gracz
Władysław Krupa

Serdecznie Zapraszamy !!!Kamiennogórskie Spotkania z Literaturą 2013 - Spotkania "otwarte" w Kamiennej Górze / Fot. Rafał CzernigaKamiennogórskie Spotkania z Literaturą 2013 - Spotkania "otwarte" w okolicach Kamiennej Góry / Fot. Rafał Czerniga

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.