Facebook Google+ Twitter

Światowy Dzień Książki. Poczytają nam pod chmurką!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-14 07:41

23 kwietnia 2012 roku obchodzić będziemy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji miłośnicy literatury ponownie zbiorą się w centralnych punktach wielu miast Polski, by wspólnie poświęcić 5 minut dla książki.

Fragment jakiej książki będzie czytany? Właśnie zbierane są propozycje internautów. Celem akcji jest promocja czytelnictwa poprzez zachęcanie przechodniów, którzy będą świadkami wydarzenia, do sięgnięcia po dobrą lekturę.

"5 minut dla książki. Czytamy pod chmurką" - bo taką nazwę nosi wydarzenie, które organizują szefowie serwisów DuzeKa.pl, Granice.pl oraz PrzyKominku.com – to druga już edycja przedsięwzięcia. – Po raz pierwszy spotkaliśmy się w grudniu 2011 roku w centralnych punktach kilku miast Polski, by wspólnie przeczytać fragmenty „Opowieści wigilijnej” Dickensa – mówi Kamil Świątkowski, redaktor naczelny serwisu PrzyKominku.com. - Wówczas w akcję włączyli się czytelnicy z Warszawy, Łodzi, Rzeszowa, Jarocina, Lubienia Kujawskiego, Rudy Śląskiej i Zabrza.

Potrzebne wsparcie

- Dokładny termin i punkty, w których się zbierzemy, podawane będą sukcesywnie w najbliższych tygodniach, gdy zgłoszą się do nas organizatorzy akcji z poszczególnych miast – zapowiada Grzegorz Raczek z serwisu DuzeKa.pl. Organizatorem w danym mieście może być każdy miłośnik książki – mogą nimi być zarówno studenci, jak i nauczyciele oraz wykładowcy akademiccy, bibliotekarze czy księgarze. Ważne, by były to osoby, którym nade wszystko na sercu leżą losy czytelnictwa, które w Polsce coraz bardziej słabnie. Wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu na adres mailowy 5minutdlaksiazki@gmail.com – Zapewniamy wsparcie promocyjne, pomoc w przeprowadzeniu ewentualnych spraw formalnych czy przygotowaniu plakatów promujących wydarzenie w mieście. Do sukcesu przedsięwzięcia nie trzeba wiele, dlatego gorąco zapraszamy wszystkich do skontaktowania się z nami – dodaje Raczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.